Fortuna 1 Liga: Drugie zwycięstwo Górnika Łęczna w tym sezonie

Dobry początek sezonu Gónika Łęczna.

Piłkarze Górnika Łęczna pokonali u siebie 2:0 Resovię Rzeszów w spotkaniu drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole dla drużyny z Lubelszczyzny zdobyli Adrian Cierpka i Bartosz Śpiączka.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście z Rzeszowa. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia gracze Resovii mieli w 30. minucie. Wówczas strzał z pola karnego Adriana Dziubińskiego zablokowali obrońcy Górnika. Cztery minuty później na prowadzenie wyszli gospodarze. Adrian Cierpka wykorzystał podanie Michała Golińskiego i uderzeniem po dalszym słupku pokonał Marceliego Zapytowskiego.

Po stracie bramki rzeszowianie rzucili się do ataku, lecz nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce Macieja Gostomskiego. Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie łęcznian.

Na początku drugiej odsłony trener Resovii Szymon Grabowski wpuścił na plac gry dwóch nowych zawodników. Dziesięć minut po zmianie stron było jednak już 2:0 dla Górnika. Bardzo dobrą akcją popisał się Leandro, który posłał piłkę w pole karne, gdzie znalazł się niepilnowany Bartosz Śpiączka. Napastnik posłał piłkę do bramki. Ekipa z Łęcznej wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Resovia próbowała odrobić straty, ale drużynę Kamila Kieresia ratował Gostomski. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Górnik zaczął sezon od dwóch zwycięstw, zaś Resovia ma na koncie jedną wygraną i jedną porażkę.