Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna – Apklan Resovia. Relacja i wynik na żywo

W niedzielę na stadionie w Łęcznej odbędzie się mecz 2 kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy miejscowym Górnikiem a Resovią. Będzie to spotkanie starych znajomych, jeszcze z czasów 2 ligi, którzy ligowy sezon 2020/21 zainaugurowali od zdobycia kompletu punktów.

Dwaj beniaminkowie 1 ligi nowy sezon rozpoczęli od zdecydowanych zwycięstw. Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie GKS Bełchatów 3:0, a Resovia zwyciężyła na wyjeździe Puszczę Niepołomice, również 0:3. Tym samym obie drużyny inaugurację sezonu mogą uznać za bardzo udaną.

W tygodniu poprzedzającym niedzielny mecz, piłkarze znad Wieprza rozegrali zaległe spotkanie w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym przeciwnikiem Górnika była III ligowa Polonia Nysa. Mecz na stadionie w Nysie miał niecodzienny przebieg. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie spotkania, a wynik 1:0 utrzymywał się aż do końca drugiej połowy, kiedy to goście z Łęcznej zaaplikowali Polonii trzy bramki w przeciągu kilkunastu ostatnich sekund spotkania. Tym razem na gospodarzy czeka znacznie silniejsza ekipa.

- Z Resovią nie będziemy mieli wcale łatwego meczu. To będzie ciekawe widowisko bo spotkają się dwa beniaminki, którzy swoje pierwsze mecze wygrali - mówił napastnik Górnika Przemysław Banaszak.

Obie drużyny rywalizowały w poprzednim sezonie na drugoligowych boiskach. W bezpośrednich spotkaniach, jesienią w Łęcznej wygrał Górnik 2:1, a wiosną w Rzeszowie padł remis 1:1. Jaki wynik zobaczymy tym razem?

Relacja i wynik na żywo meczu Górnik Łęczna – Apklan Resovia od godziny 16.00 na Polsatsport.pl.