Piotr Świerczewski zachwycony siatkówką. "Nie boję się uprawiać żadnego sportu"

Siatkówka
Piotr Świerczewski zachwycony siatkówką. "Nie boję się uprawiać żadnego sportu"
fot. Polsat Sport
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w akcji.

Piotr Świerczewski zagościł w Arłamowie i przyglądał się rozgrywkom Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Były reprezentant Polski nie ukrywa zachwytu polską siatkówką.

Marta Ćwiertniewicz: Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport w Arłamowie, a na trybunach gość specjalny, Piotr Świerczewski. Co Pan tu robi?

 

Piotr Świerczewski: Nie mogłem być na meczu reprezentacji Polski w Holandii, więc jestem na wielkim turnieju siatkarskim. Cieszę się, że mogę zobaczyć tak wielkie widowisko, bo grają cztery najlepsze drużyny w Polsce. Siatkówka na wysokim poziomie. Mamy jedną z najlepszych lig w Europie, a może nawet na świecie. Jestem tu przy okazji swoich „wyczynów boiskowych”. Reprezentacja Polski przyjeżdżała tutaj na zgrupowania piłkarskie. Też czasem tu goszczę i prowadzę treningi. Nie mogłem odpuścić tak wspaniałego widowiska. Chcę zobaczyć tę siatkówkę. To jest coś imponującego - zobaczyć jak siatkarze, którzy są co najmniej o głowę wyżsi ode mnie, skaczą do siatki. Skaczą jeszcze metr wyżej i ścinają te piłki. Telewizja chyba tak w stu procentach nie oddaje szybkości i piękna tego sportu. Na żywo - jak jest muzyka, atmosfera i kibice - to jest widowisko. Życzę każdemu, aby mógł przyjechać na taki turniej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Asseco Resovia ma nowego kapitana

 

Duże wrażenie zrobiły na Panu mecze, spotkania i zagrania naszych siatkarzy?

 

Tak, zawsze byłem sportowcem, kocham grać w piłkę. Teraz jestem tylko oldbojem, ale nie boję się uprawiać żadnego sportu. Uwielbiam uprawiać każdą dyscyplinę - siatkówkę również. W jednym z zaprzyjaźnionych hoteli rozgrywamy mecze siatkówki plażowej. Idzie nam bardzo dobrze, ale to nie oddaje tego. Tutaj jest piękna taktyka, którą trzeba zobaczyć z bliska będąc na hali. Widzę na żywo, że jest to przepiękny sport, zawodnicy są niesamowicie wyszkoleni, skaczą jak kangury, jak skoczkowie. Piłka jest tak mocna i silna, niesamowite serwisy.

 

Grają cztery najlepsze drużyny w Polsce. Za którąś trzyma Pan kciuki?

 

Jak powiem, że za którąś drużynę, to będzie nieładnie. Siatkówka jest piękna, trzymam kciuki za reprezentację Polski siatkarzy, siatkarek… Kibicuje każdemu. Niech wygra najlepszy. Nie jestem specjalistą od siatkówki, więc nie będę się wymądrzał i wypowiadał, kto jest faworytem. Wszystkim życzę zdrowia, żeby chłopaki dobrze się bawili, ale jedna drużyna wygra, a nie dwie.

 

Marta Ćwiertniewicz, PeZet, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze