Superpuchar Mistrzów Polski: ZAKSA zwycięzcą turnieju!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się najlepsza w turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski. Podopieczni Nikoli Grbicia w finale pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1 (20:25, 25:14, 25:21, 25:19).

W pierwszym secie siatkarze Skry nie oddali prowadzenia nawet na moment. Zawodnicy ZAKSY doprowadzili do wyrównania tylko raz przy stanie 8:8. Później błędy własne graczy z Kędzierzyna-Koźla i dobra gra bełchatowian sprawiły, że podopieczni trenera Gogola kilkukrotnie uzyskiwali pięciopunktową przewagę. Ostatecznie PGE Skra wygrała pierwszego seta 25:20.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej. Do głosu doszła ZAKSA, która niemal od początku seta utrzymywała bezpieczną przewagę nad Skrą. Bełchatowianie nie byli w stanie zbliżyć się do przeciwników. Zawodnicy Nikoli Grbicia dużo lepiej prezentowali się na zagrywce. W pierwszym secie w tym elemencie lepsi byli siatkarze Skry. Druga starcie zakończyło się gładkim zwycięstwem ZAKSY 25:14.

Trzecia odsłona rywalizacji na początku była dosyć wyrównana, lecz podobnie jak w poprzedniej partii, ZAKSA w końcu złapała właściwy rytm i zaczęła powiększać przewagę nad Skrą.  Na drugą przerwę techniczną gracze z Kędzierzyna-Koźla zeszli prowadząc 16:11. Siatkarze ZAKSY kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami. Set zakończył się ich triumfem 25:21.

Ostatnie starcie również na początku sprawiało wrażenie wyrównanego, aż do momentu gdy zawodnicy trenera Grbicia ponownie zaczęli dyktować warunki. Wystarczy wspomnieć, że na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy wyniku 16:8 dla ZAKSY. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali 25:19 i mogli świętować zwycięstwo w turnieju.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (18:25, 25:14, 25:21, 25:19)