US Open: Novak Djoković zdyskwalifikowany! Kuriozalna sytuacja w trakcie meczu

Novak Djokovic został zdyskwalifikowany.

Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic został zdyskwalifikowany za niezamierzone uderzenie piłką w sędzię liniową w trakcie meczu z Pablo Carreno Bustą w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Spotkanie przerwano przy stanie 6:5 dla Hiszpana.

W 11. gemie Djokovic stracił podanie. Zmieniając strony przed dalszą częścią pierwszego seta Serb - pozbywając się piłki - przypadkowo uderzył tak pechowo, że ta trafiła pracującą przy meczu kobietę, która upadła na kolana. Po kilkuminutowej rozmowie z oficjelami zawodnik podszedł do rywala i ogłoszono koniec pojedynku.

W spotkaniu 1/8 finału prestiżowego turnieju mierzył się z 27. w rankingu ATP Pablo Carreno-Bustą. Do momentu przerwania meczu Hiszpan prowadził 6:5. Dotąd serbski tenisista wygrywał US Open trzykrotnie - w 2011, 2015 i 2018 roku.