Organizatorzy US Open: Djokovic straci punkty i premię za tegoroczny start

Tenis
Organizatorzy US Open: Djokovic straci punkty i premię za tegoroczny start
Fot. PAP
Novak Djokovic został wykluczony z dalszego udziału w US Open z powodu uderzenia sędzi piłką.

Zdyskwalifikowany w 1/8 finału US Open za przypadkowe uderzenie piłką sędzi liniowej Serb Novak Djokovic straci punkty rankingowe i premię za udział w turnieju - poinformowała Amerykańska Federacja Tenisowa (USTA), która jest organizatorem wielkoszlemowej imprezy w Nowym Jorku.

W komunikacie USTA zaznaczono, że decyzja o dyskwalifikacji Djokovica zapadła w oparciu o przepisy dotyczące rywalizacji wielkoszlemowej. Jak dodano, w związku z tym poza brakiem punktów i premii Serb musi się jeszcze liczyć z tym, że nałożona może zostać na niego dodatkowo kara finansowa za niesportowe zachowanie.

 

Mats Wilander: Djoković miał wielkiego pecha, ale decyzja była prawidłowa

 

Serb rok temu w Nowym Jorku także zatrzymał się na 1/8 finału. Z uwagi na półroczną przerwę w międzynarodowej rywalizacji w tym sezonie władze światowego tenisa zdecydowały o wprowadzeniu 22-miesięcznego cyklu i ranking będzie uwzględniał okres od marca 2019 do grudnia 2020 roku.

 

W 11. gemie pierwszego seta niedzielnego meczu z Pablo Carreno Bustą Djokovic stracił podanie. Schodząc z kortu, by zmienić strony przed dalszą częścią pierwszego seta, pozbywając się piłki przypadkowo uderzył ją ze stosunkowo dużą siłą tak pechowo, że trafiła w pracującą przy meczu kobietę, która upadła na kolana i złapała się za szyję.

 

Timea Babos o wykluczeniu jej i Kristiny Mladenovic z US Open: Okropnie niesprawiedliwe

 

Zawodnik z Belgradu od razu przeprosił ją, a następnie wdał się w kilkuminutową rozmowę z oficjelami. Przekonywał, że nie zamierzał uderzyć kobiety, ale i tak - w oparciu o przepisy obowiązujące w Wielkim Szlemie - zapadła decyzja o wykluczeniu go z rywalizacji. Podszedł więc do zaskoczonego Hiszpana i ogłoszono koniec pojedynku.

 

Rzecznik prasowy US Open w rozmowie z dziennikarzem agencji Reuters poinformował, że sędzia liniowa wydaje się już czuć dobrze.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze