Semir Stilić: Polska ma lepszy skład niż Bośnia i Hercegowina

Piłka nożna
Semir Stilić: Polska ma lepszy skład niż Bośnia i Hercegowina
Fot. CyfraSport

- Uważam, że Polska ma lepszy skład niż Bośnia i Hercegowina. To bardzo dobrzy piłkarze, ale w meczu piłki nożnej wszystko jest możliwe. Chcemy wygrać z Polską, choć wiemy, że dla obu drużyn to będzie trudny mecz. Wiemy, że zabraknie Roberta Lewandowskiego, ale wiemy, że w Polsce są też inni dobrzy zawodnicy tacy jak Milik, Zieliński, Krychowiak czy Piątek - mówi Semir Stilić, bośniacki piłkarz FK Żeljeznicar Sarajewo, grający w przeszłości w Lechu Poznań i Wiśle Kraków.

Igor Marczak: Zacznijmy od meczu Bośniaków we Florencji. Widać było lekką przewagę Włochów, ale biorąc pod uwagę, że Włosi to drużyna, która w elminacjach EURO zgarnęła komplet 30 punktów, to zawodnicy Duszana Bjevicia muszą być zadowoleni z punktu.

 

Semir Stilić: Tak, oczywiście. Cały kraj jest zadowolony z tego remisu, bo wiadomo, że Włosi mieli serię jedenastu zwycięskich meczów. My mieliśmy trochę zmieniony skład. Nasz najważniejszy piłkarz Miralem Pjanić miał koronawirusa i nie mógł zagrać. Musimy więc być zadowoleni z tego meczu we Włoszech.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener Bośniaków: Polska jest mocna i nie ma nic do stracenia

 

Do Bośni przyjeżdża reprezentacja Polski po słabym spotkaniu z Holandią. Jakie są przewidywania i co mówi się w Bośni o reprezentacji Polski?

 

Mówi się, że chcemy wygrać, ale wydaje mi się, że w Bośni nie rozpoznaje się wielu polskich piłkarzy, ale ja akurat wiem, że to bardzo dobrzy zawodnicy. Mogę powiedzieć, że Polska ma lepszy skład niż my. Wiemy jednak, że to jest piłka i w jednym meczu wszystko jest możliwe. Chcemy wygrać z Polską, ale wydaje mi się, że to będzie bardzo trudny mecz dla obu ekip. Zobaczymy, co się wydarzy.

 

 

A dużo się mówi o braku Roberta Lewandowskiego w składzie reprezentacji?

 

Wiemy, że go zabraknie, ale aż tak dużo się o nim nie mówi. Oczywiście, w gazetach napisano, że nie będzie grał. wiemy, że w Polsce są też inni dobrzy zawodnicy tacy jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak czy Krzysztof Piątek. To zawodnicy, którzy grają na bardzo wysokim poziomie i dają siłę waszej drużynie. Oczywiście, bez Roberta Lewandowskiego Polska jest słabszą drużyną, ale Milik i Piątek to też dobrzy piłkarze. Będzie nam z wami trudno.

 

Reprezentacji Bośni może odpowiadać styl gry Polaków czyli zabezpieczenie tyłów, szybkie kontrataki i gra skrzydłami? Co może pan powiedzieć o stylu gry bośniackiej kadry?

 

Akurat jestem ciekawy, jak będzie to wyglądać, bo mamy nowy skład i wielu nowych piłkarzy. Co jest ważne, Bośnia zawsze dobrze gra z mocniejszymi drużynami. Jestem ciekawy, jak będzie to wyglądać w sytuacji, w której to my będziemy musieli dłużej utrzymywać się przy piłce. Z Włochami jedynie zabezpieczaliśmy tyły i graliśmy z kontrataku. W meczu z Polską będzie to wyglądać inaczej. Sam jestem ciekaw jak.

 

Cała w rozmowa w załączonym materiale wideo.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze