Superpuchar UEFA: Zaproszono 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia

Piłka nożna
Superpuchar UEFA: Zaproszono 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia
Fot. PAP
Po trzy tysiące biletów dla obu drużyn i zaproszenie 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia walczących z koronawirusem zapowiedziała UEFA.

Po trzy tysiące biletów dla obu drużyn i zaproszenie 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia walczących z koronawirusem zapowiedziała UEFA przed zaplanowanym na 24 września meczem o Superpuchar między Bayernem Monachium a Sevillą.

O Superpuchar UEFA powalczą tradycyjnie zdobywcy najważniejszych trofeów klubowych na Starym Kontynencie - triumfatorzy Ligi Mistrzów (Bayern Monachium, w którym gra Robert Lewandowski) i Ligi Europy (Sevilla FC). Już wcześniej ustalono, że kibice będą mogli zająć do 30 proc. pojemności liczącego 67 215 miejsc stadionu Puskas Arena.

 

UEFA poinformowała teraz, że do kibiców obu zespołów trafi po 3000 biletów, których sprzedaż przeprowadzi europejska centrala w ścisłej współpracy z klubami. Ceny wejściówek dla publiczności wahać się będą od 30 do 120 euro. Specjalne zaproszenia trafią też do 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia w uznaniu ich zasług w walce z pandemią koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Semir Stilić: Polska ma lepszy skład niż Bośnia i Hercegowina. 

 

Mecz o Superpuchar będzie swego rodzaju pilotażowym elementem powrotu kibiców na stadiony w rozgrywkach pod egidą UEFA, więc zastosowane zostaną surowe środki bezpieczeństwa.

 

Jak wskazała UEFA, każdy z zagranicznych kibiców chcących wjechać na Węgry będzie musiał przedstawić dokument z informacją o negatywnym wyniku testu na koronawirusa, który był przeprowadzony maksimum trzy dni przed przekroczeniem granicy, a do tego okazać bilet na spotkanie. Poza tym każdy z fanów nie będzie mógł przebywać na terytorium Węgier dużej niż 72 godziny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny głośny transfer Legii Warszawa. Do Polski wraca duża gwiazda. 

 

Europejska Unia Piłkarska przypomniała jednocześnie, że na trybunach kibice będą musieli zachowywać półtorametrowy dystans i cały czas mieć założoną maskę zasłaniającą usta i nos. Przed wejściem zmierzona zostanie temperatura i nikt o wyższej niż 37,8 st. nie zostanie wpuszczony. Zaapelowano również, by na budapesztański obiekt nie wybierał się nikt, kto będzie miał objawy charakterystyczne dla Covid-19, nawet jeśli wynik testu będzie negatywny.

"Wszystkim, którzy będą mieć pozytywny wynik testu na maksimum 14 dni przed meczem bądź mieli w tym czasie kontakt z osobą zakażoną nie powinni wybierać się na stadion, a wartość biletów zostanie im zwrócona" - napisano w komunikacie UEFA.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie