PlusLiga: Nikołaj Penczew dołączył do Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Nikołaj Penczew dołączył do Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport
Nikołaj Panczew grał m.in. w PGE Skrze Bełchatów.

Przyjmujący Nikolaj Penczew został zawodnikiem grającego w PlusLidze Cuprum Lubin. Bułgar wcześniej w Polsce bronił barw m.in. PGE Skry Bełchatów, ONICO Warszawa, a ostatnio Aluronu Zawiercie.

Na kilka dni przed startem nowego sezonu ekstraklasy Cuprum poinformował, że szeregi klubu wzmocnił Penczew. Dla wielokrotnego reprezentanta Bułgarii ekipa z Lubina nie będzie pierwszą w Polce, bo gra tu od ośmiu lat.

 

Najpierw bronił barw Effectora Kielce, a później występował w Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skrze Bełchatów, ONICO Warszawa, a ostatnio w zespole z Zawiercia. Przez te osiem lat Bułgar zdobył dwa mistrzostwa Polski, cztery wicemistrzostwa, a także dwa razy Superpuchar Polski.

 

Zobacz także: Komenda: Jestem pewien, że transfer do Stali Nysa wyjdzie mi na dobre

 

- Najważniejsza rzecz przy wyborze klubu była taka, że po prostu chciałem grać. Dostałem kilka ofert z polskich klubów i jedną z Rosji, ale żadna nie pasowała mi na tyle, by się zdecydować. W tej trudnej i skomplikowanej sytuacji, gdzie całym światem rządzi COVID-19, Cuprum złożyło mi bardzo dobrą ofertę. Nie mogłem odmówić – powiedział Penczew, cytowany przez oficjalną stronę klubu z Lubina.

 

Nowy sezon ekstraklasy siatkarzy startuje w najbliższy piątek. W pierwszej Cuprum zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie