TAURON Liga: Nowy termin Superpucharu Polski siatkarek

Siatkówka
TAURON Liga: Nowy termin Superpucharu Polski siatkarek
fot. Cyfrasport
TAURON Liga: Nowy termin Superpucharu Polski siatkarek.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki ustalił nowy termin rozegrania meczu o Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet im. Andrzeja Niemczyka. Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów 2 grudnia 2020 roku.

Pierwotnie inauguracyjny pojedynek nowego sezonu miał zostać rozegrany 11 września w Szamotułach. Plany pokrzyżowało jednak wykrycie koronawirusa w ekipie Chemika, o czym poinformowano 3 września. Cały zespół znalazł się na kwarantannie, którą zakończy dzień po planowanym terminie meczu o Superpuchar, w związku z czym włodarze ligi zdecydowali się na przełożenie spotkania.

 

– Mistrzynie Polski wystosowały pismo z prośbą o przełożenie terminu Superpucharu. Sytuacja jest wyjątkowa, więc zdecydowaliśmy się rozegrać ten mecz 2 grudnia – mówił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

 

 

Zobacz także: Była siatkarka reprezentacji Polski w nowej roli


Nowy termin starcia mistrzyń Polski z finalistkami Pucharu Polski to 2 grudnia. Miejsce rozegrania spotkania nie zostało jeszcze wyznaczone.

 

Sezon TAURON Ligi rusza już w przyszłym tygodniu, 17 września. W pierwszym meczu Grot Budowlani Łódź podejmą beniaminka – Joker Świecie.

agb, Polsat Sport, tauronliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie