Zespół Lewisa Hamiltona wystąpi w serii wyścigowej Extreme E

Moto
Zespół Lewisa Hamiltona wystąpi w serii wyścigowej Extreme E
Fot. PAP
Zespół Lewisa Hamiltona wystąpi w serii wyścigowej Extreme E.

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton poinformował we wtorek, że jego zespół X44 wystąpi w przyszłym roku w rywalizacji ekologicznych samochodów terenowych z napędem elektrycznym Extreme E.

Pierwszy wyścig nowej serii ma się odbyć na początku 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kto będzie startował w barwach X44; w każdej ekipie będzie kobieta i mężczyzna. Nazwa teamu Hamiltona nawiązuje do jego numeru wyścigowego w Formule 1.

 

Rundy Extreme E zaplanowano w Senegalu, Arabii Saudyjskiej, Nepalu, na Grenlandii i w Brazylii. Jak podkreślono, miejsca nie zostały wybrane przypadkowo, są odległe - jak brazylijski las deszczowy, pustynie Arabii czy góry Nepalu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Seria DTM: Kubica 14., wygrał van der Linde. 

 

Organizatorzy i uczestnicy serii chcą zwrócić uwagę na zachodzące zmiany klimatyczne na świecie. Zapowiedziano, że kibice nie będą mogli na żywo oglądać zmagań kierowców, a w zamian przeprowadzone zostaną transmisje telewizyjne i w mediach społecznościowych.

 

„To świetna okazja, abym zaangażował się od samego początku jako właściciel zespołu. Oczywiście, moje ambicje i kalendarz startów w Formule 1 uniemożliwią mi udział w roli zawodnika” – stwierdził Hamilton.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Na Monzie pierwszy triumf Gasly'ego, Hamilton siódmy. 

 

Extreme E to inicjatywa Hiszpana Alejandro Agaga, twórcy mistrzostw Formuły E, w których walczą bolidy elektryczne. „W serii Extreme E zwraca się uwagę na bardzo ważne sprawy, jak problemy związane ze środowiskiem na naszej planecie. Chcemy współpracować z różnymi organizacjami charytatywnymi, zwiększać świadomość ludzi na temat kryzysu klimatycznego” – przyznał Hamilton.

 

Brytyjczyk jest weganinem, który stara się na co dzień postępować tak, by ograniczać zanieczyszczenie powietrza dwutlenkiem węgla. Między innymi sprzedał swój odrzutowiec.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 02.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie