Jan Błachowicz zawalczy o pas na "Fight Island"

Sporty walki
Jan Błachowicz zawalczy o pas na "Fight Island"
Fot. Polsat Sport
Błachowicz o pas powalczy w Abu Zabi.

UFC 253 odbędzie się na wyspie Yas w Abu Zabi - poinformował na konferencji prasowej Dana White. Przypomnijmy, że co-main eventem wrześniowej gali będzie starcie o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem (26-8, 7 KO, 9 SUB), a Dominickiem Reyesem (12-1, 7 KO, 2 SUB). Wydarzenie z udziałem Polaka rozpocznie cykl gal organizowanych na "Fight Island".

Walką wieczoru gali, która odbędzie się 26 września będzie starcie Israela Adesanyi (19-0, 14 KO) z Paulo Costą (13-0, 11 KO, 1 SUB). Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza UFC w kategorii średniej. Tuż przed main eventem czeka nas walka z udziałem Błachowicza, który stanie przed życiową szansą powalczy o wakujący pas mistrzowski w dywizji półciężkiej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Grzebyk: Pora wracać. Będzie głośno!

 

Przez długi czas nie była znana dokładna lokalizacja gali UFC 253. Mówiło się o dwóch możliwych miejscach: UFC Apex w Las Vegas oraz "Fight Island" w Abu Zabi. Ostatecznie władze amerykańskiej organizacji zdecydowały się wrócić na wyspę Yas, gdzie w lipcu odbyło się już kilka gal UFC. 

 

 

Ponadto Dana White zaznaczył, że godziny gal będą dopasowane do europejskich widzów.

 

- Wybieramy się na Fight Island. Gale będą się odbywały się w przyjaznym czasie dla Europejczyków. W USA będą transmitowane popołudniami - zdradził prezydent UFC. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze