Miroslav Blazevic: Kilku zawodników nie zasługuje na powołanie do kadry

Piłka nożna
Miroslav Blazevic: Kilku zawodników nie zasługuje na powołanie do kadry
Fot. PAP
Miroslav Blazevic jest zdania, że kilku piłkarzy chorwackiej kadry nie zasługuje na powołania do składu.

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Chorwacji Miroslav Blazevic przyznał, że nadal „ślepo wierzy” w obecnego trenera Zlatko Dalica, mimo że kadra ostatnio przegrywa. Dodał, że kilku zawodników nie zasługuje na powołanie do drużyny narodowej.

W spotkaniach Ligi Narodów Chorwacja przegrała z Portugalią 1:4 i Francją 2:4. Ten drugi mecz zakończył się takim samym wynikiem jak finał mistrzostw świata w 2018 roku.


ZOBACZ TAKŻE: Camavinga najmłodszym graczem kadry Francji od ponad stu lat

 

Blazevic bardzo krytycznie wypowiadał się o reprezentacji po porażce z mistrzami Europy. Po wtorkowym niepowodzeniu z mistrzami świata słynny szkoleniowiec był już nieco łagodniejszy w swej opinii.

 

- Nasz zespół zagrał nieporównywalnie lepiej z Francją niż z Portugalią, ale bez po raz kolejne przekonaliśmy się, że bez Luki Modricia nie możemy mieć takiej reprezentacji, jakiej oczekujemy - powiedział Blazevic.

 

W 1998 roku Blazevic z chorwacką reprezentacją zdobył brązowy medal MŚ we Francji. Dziś ten 85-letni trener wciąż jest chętnie cytowany w miejscowych mediach.

 

- Jako wicemistrzowie świata nie możemy tracić ośmiu goli w dwóch meczach. Ale i tak, co podkreślam, było lepiej niż przeciwko Portugalii. A co do straconych bramek (30 w 18 spotkaniach od mundialu) – to zadanie dla trenera Dalica, w którego ślepo wierzę. Nie jest w łatwej sytuacji, bowiem musi dokonać zmiany pokoleniowej, poza tym mamy w zespole kilku zawodników, którzy nie zasługują na powołanie – uważa Blazevic.

 

ZOBACZ TAKŻE: Francja - Chorwacja 4:2. Skrót meczu

 

Dopytywany o nazwiska, nie chciał ich podać. - Nie chcę nikogo urazić, więc nie mówmy o nazwiskach. Ale np. znacznie więcej oczekuję od Mateo Kovacicia. W kadrze narodowej jest daleki od tego, co pokazuje w rozgrywkach klubowych. Ale zadowolony jestem m.in. z Melnjaka i Uremovica. Oczywiście czeka ma powrót Modricia i Rakiticia.

 

Podsumowując Blazevic powiedział: - Na dziś reprezentacja jest jak kawa bez cukru. W kilka dni przegrywamy dwa mecze, tracimy osiem bramek. To nie jest dobre.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze