Pierwsze miejsce w grupie! Pewny awans polskich siatkarzy do półfinału ME U–18

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze reprezentacji Polski w finałach mistrzostw Europy U–18. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w fazie grupowej odnieśli trzy zwycięstwa, tracąc zaledwie jednego seta i z pierwszego miejsca w grupie wywalczyli awans do półfinału.

Polacy w pierwszej fazie turnieju rywalizowali w grupie II, która swoje mecze rozgrywała w Lecce. Biało-czerwoni na inaugurację pewnie rozprawili się w trzech setach z reprezentacją Czech. W drugim meczu zagrali z Niemcami i również wygrali 3:0. Najwięcej emocji przyniosła premierowa partia. Ekipa trenera Bąkiewicza, mimo wyraźnej przewagi na przestrzeni seta, wygrała w niej dopiero na przewagi 27:25. W kolejnych młodzi polscy siatkarze zdominowali rywali.

Po dwóch meczach biało-czerwoni mieli już pewny awans do czołowej czwórki. To może trochę usprawiedliwiać dekoncentrację w drugiej odsłonie konfrontacji z Białorusią i jedyny stracony set w tej fazie turnieju. W pozostałych Polacy byli już wyraźnie lepsi od przeciwników i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Najwięcej punktów w tym spotkaniu wywalczył Kamil Szymendera (18, w tym 4 bezpośrednio z zagrywki).

W weekend podopieczni trenera Bąkiewicza powalczą o medale ME. Polacy w przeszłości osiągnęli w wiele sukcesów w ME kadetów, z dwoma złotymi krążkami (2005, 2015) na czele. Czy młodym zawodnikom uda się nawiązać do medalowych osiągnięć poprzedników?