PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie – bez ograniczeń

Siatkówka
PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie – bez ograniczeń
fot. Cyfrasport
Drużyna z Zawiercia w nowym sezonie zagra w mocno przebudowanym składzie.

Prezes siatkarskiego Aluronu CMC Warta Kryspin Baran przed nowym sezonem PlusLigi uważa, że ambitny, zaangażowany i głodny sukcesu zespół z Zawiercia stać na walkę o najwyższe cele. – Nie widać przed nami ograniczeń – podkreślił. W czwartym sezonie występów w ekstraklasie "Jurajscy Rycerze" z powodu pandemii koronawirusa po raz pierwszy w historii nie będą u siebie grać dla kompletów publiczności.

– Widok pustych krzesełek najbardziej zszokuje tych, którzy chcieli z nich skorzystać, a zobaczą je tylko w telewizji – powiedział prezes klubu, który wskazał też, że nadchodzące rozgrywki będą z racji pandemii specyficzne.

 

– Trzeba rozgraniczyć aspekty sportowe od organizacyjnych. Przy tych pierwszych, jeśli tylko wpadki zdrowotne nie przeszkodzą, co nam się już przydarzyło i mam nadzieję, że to mamy to za sobą, pracuje się standardowo. Część organizacyjna jest skrajnie inna. To wciąż "front walki", jeśli chodzi o karnety, bilety, organizację dnia meczowego, zabezpieczenia, itp – wyliczył.

 

Zawiercianie w minionym sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, zajęli 10. miejsce w ekstraklasie. Latem pożegnano dziesięciu zawodników, a do zespołu dołączyło dziewięciu nowych graczy. Jest wśród nich dwóch zagranicznych rozgrywających – Argentyńczyk Maximiliano Cavanna i Macedończyk Giorgji Giorgjiew. Pojawili się też w Zawierciu przyjmujący kadry USA Garrett Muagututia oraz reprezentacyjny brazylijski środkowy Flavio Gualberto.

 

Zobacz także: PlusLiga: Najciekawsze transfery przed sezonem 2020/21

 

Z Trefla Gdańsk przyszedł przyjmujący Paweł Halaba, z Jastrzębskiego Węgla grający na tej samej pozycji Dominik Depowski. Z Vervy Warszawa przybył środkowy Patryk Niemiec, natomiast z bełchatowskiej Skry przyjmujący Piotr Orczyk, a z olsztyńskiego AZS Indykpol libero Michał Żurek.

 

Nowy jest też trener – Czarnogórzec Igor Kolakovic, który przez ostatnie trzy lata pracował z reprezentacją Iranu. Miniony sezon zawiercianie kończyli pod okiem Dominika Kwapisiewicza, który teraz wrócił na stanowisko asystenta. Wcześniej pomagał w klubowej pracy Australijczykowi Markowi Lebedewowi. Wybór trenera, który z powodu obostrzeń epidemicznych w poróżowaniu z działaczami Aluronu spotkał się pierwszy raz dopiero u progu przygotowań, prezes uznał za doskonały.

 

– Jestem bardzo zadowolony z zatrudnienia Kolakovica. I to pod wieloma względami, nie tylko sposobu pracy, ale również w relacji międzyludzkich i zaangażowania – ocenił.

 

Po sześciu latach ze współpracy z klubem wycofał się jeden z wiodących sponsorów – firma Virtu, co wpłynęło na zmianę nazwy zespołu.

– Wiedzieliśmy o tym od początku roku, w związku z tym uwzględnialiśmy to przy wszelkich działaniach. Wszyscy pozostali sponsorzy zwiększyli swoje zaangażowanie. Jasno komunikowaliśmy, na co nas stać i z przeprowadzonych transferów jesteśmy bardzo zadowoleni – ocenił Baran.

 

Podkreślił, że okres pandemii klub przeszedł rozsądnie, bez emocji i dramaturgii. Po wznowieniu treningów obyło się bez kontuzji, za to drużynę dopadł koronawirus.

 

– Wiedzę i czujność mieliśmy już wcześniej. Zawsze jednak, nawet kiedy się spodziewamy trudnych sytuacji, to ciśnienie skacze, kiedy się pojawią. Błyskawicznie poddaliśmy kwarantannie cały zespół i pracowników klubu. Ta reakcja i nasza odpowiedzialność sprawiły, że zgodnie z przepisami szybko mogliśmy wrócić do treningów. Należy z tej sytuacji wyciągnąć pozytywne wnioski – zauważył prezes.

 

Zawiercianie zakończyli letnie przygotowania zdobyciem Pucharu Prezydenta Lublina. W półfinale wgrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:1, a w finale ograli Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:0. Wcześniej wystąpili m.in. w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry w Bełchatowie, w którym zajęli trzecie miejsce.

 

Skład Aluron CMC Warta Zawiercie na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Maximiliano Cavanna (Argentyna), Giorgji Giorgjiew (Macedonia Północna);
przyjmujący: Dominik Depowski, Paweł Halaba, Garrett Muagututia (USA), Piotr Orczyk;
atakujący: Grzegorz Bociek, Mateusz Malinowski;
środkowi: Patryk Czarnowski, Flavio Gualberto (Brazylia), Marcin Kania, Patryk Niemiec;
libero: Krzysztof Andrzejewski, Michał Żurek.

 

Trener: Igor Kolaković (Czarnogóra).

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze