PlusLiga: Asseco Resovia – czy kolejna rewolucja przyniesie spodziewany efekt?

Siatkówka
PlusLiga: Asseco Resovia – czy kolejna rewolucja przyniesie spodziewany efekt?
fot. Cyfrasport
Fabian Drzyzga wraca do Asseco Resovii.

Asseco Resovia do nowego sezonu PlusLigi przystąpi w mocno zmienionym składzie. – Jeśli uda nam się walczyć w każdym meczu, zawodnicy będą zaangażowani i grać na miarę możliwości, to o wynik i końcowe miejsce w tabeli jestem spokojny – stwierdził prezes klubu Piotr Maciąg.

– Gra zespołu wyglądała bardzo dobrze, obiecująco – podkreślił Maciąg, podsumowując letnie sparingi siatkarzy z Rzeszowa. Jak zaznaczył, zmiany personalne w rzeszowskim zespole były bardzo gruntowne.

 

Zobacz także: Magiera: Czekając na tę pierwszą piłkę. Startuje PlusLiga!

 

– Nie chciałbym mówić o jednostkach, bo w sportach zespołowych sukces osiąga drużyna. Głęboko wierzę, że trener Alberto Giuliani z zawodników, których mamy zbuduje taką prawdziwą drużynę, która będzie walczyć na boisku i która będzie prezentować dobrą siatkówkę – zauważył.

 

W zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa zmaganiach ligowych rzeszowianie zajęli 13., przedostatnie miejsce w tabeli; najgorsze w historii swych występów w ekstraklasie. Latem doszło w drużynie do kolejnej kadrowej rewolucji.

 

Do drużyny dołączyli: rozgrywający Fabian Drzyzga, który wraca do klubu po trzyletniej przerwie, oraz jeszcze bardziej doświadczony Paweł Woicki, także mający za sobą występy w Rzeszowie, przyjmujący Słoweniec Klemen Cebulj i Estończyk Robert Taht, atakujący Karol Butryn i Damian Domagała, środkowi Amerykanin Jeffrey Jendryk, Estończyk Timo Tammemaa i Piotr Hain oraz libero Marcin Potera. Po roku z wypożyczenia wrócił zaś Francuz polskiego pochodzenia Nicolas Szerszeń.

 

Umowę przedłużył przyjmujący Rafał Buszek, a pożegnano się z: atakującymi Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, amerykańskim rozgrywającym Kawiką Shojim, przyjmującymi Kanadyjczykiem Nicholasem Hoagiem i Francuzem Nicolasem Marechalem oraz australijskim libero Lukiem Perrym.

 

Karierę zakończył z kolei Białorusin z polskim obywatelstwem Alek Achrem. Były już przyjmujący został jednak w klubie w roli asystenta trenera Giulianiego. Włoch, który prowadzi równocześnie reprezentację Słowenii, także jest nową postacią w rzeszowskim zespole, choć został zatrudniony pod koniec przerwanego przedwcześnie w marcu z powodu pandemii koronawirusa poprzedniego sezonu.

 

Skład Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki;
przyjmujący: Rafał Buszek, Klemen Cebulj (Słowenia), Nicolas Szerszeń, Robert Taht (Estonia);
atakujący: Karol Butryn, Damian Domagała;
środkowi: Piotr Hain, Jeffrey Jendryk (USA), Bartłomiej Krulicki, Timo Tammemaa (Estonia);
libero: Bartosz Mariański, Michał Potera.

 

Trener: Alberto Giuliani (Włochy).

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze