PlusLiga: MKS Będzin – walka o utrzymanie

Siatkówka
PlusLiga: MKS Będzin – walka o utrzymanie
fot. Cyfrasport
Celem siatkarzy MKS Będzin jest walka o utrzymanie w PlusLidze.

– Znamy nasze aktualne możliwości, mamy najniższy budżet w lidze, więc realnym celem jest walka o utrzymanie – powiedział trener Jakub Bednaruk. MKS Będzin przeszedł latem rewolucję kadrową, z klubu odeszło ośmiu siatkarzy.

– Gdybym w tej sytuacji mówił o grze o czołową ósemkę, chyba bym się ośmieszył – przyznał szkoleniowiec będzinian. – Od dziewięciu lat w różnych klubach tracę co roku zawodników i próbuję robić jak najlepsze wyniki. Nie było łatwo w okresie transferowym. Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe. Wiadomo, jakie pieniądze oferowaliśmy, ilu zawodników od nas odeszło. Musieliśmy po pandemii zweryfikować wcześniejsze plany. Trzeba nas realnie oceniać, a co będzie - zobaczymy. Mam nadzieję, że na koniec sezonu będziemy zadowoleni – dodał.

 

Zobacz także: PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2020/21 – kadra, transfery, siatkarze, trenerzy (ZDJĘCIA)

 

Bednaruk zaznaczył, że z letnich przygotowań jest zadowolony, choć pewne perturbacje wyniknęły w kwestiach personalnych. Tuż przed startem rozgrywek klub rozwiązał za porozumieniem stron umowę z brazylijskim przyjmującym Fabio Rodriguesem.

 

– Mamy mały problem, jeśli chodzi o zmienników na tej pozycji. Brakuje nam jednego zawodnika, jesteśmy w trakcie poszukiwań, które idą nam ciężko, bo nie mamy możliwości, by ściągać topowych graczy. Nie takie jednak problemy już przeżywałem jako trener, musimy po prostu znaleźć rozwiązanie – podsumował Bednaruk, który przejął zespół rok wcześniej.

 

Do ekipy MKS dołączyło w przerwie miedzy sezonami trzech Brazylijczyków.

 

– Czytałem kiedyś, że w piłce nożnej jeśli menedżer ściągnie 10 zawodników i pięciu się sprawdzi, to jest szczęśliwy. Ja z dwóch jestem bardzo zadowolony, z trzecim mieliśmy małe kłopoty – ocenił trener.

 

W poprzednim – zakończonym w marcu przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa – będzinianie zajęli 11. miejsce w tabeli PlusLigi. Zespół stracił w trakcie rozgrywek kanadyjskiego rozgrywającego T.J. Sandersa (kontuzja) i irańskiego przyjmującego Purya Fayaziego, który niespodziewanie wrócił do ojczyzny. Z tamtego składu w drużynie zostali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański i Bartosz Schmidt.

 

Nowymi zawodnikami zostali brazylijski rozgrywający Thiago Veloso (Rennes Volley 35 - Francja), jego przyjmujący rodak Jose Ademar Santana (Sesc Rio de Janeiro), środkowy Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), libero Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), rozgrywający Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja), przyjmujący Kacper Bobrowski (Chrobry Głogów), środkowy Tomasz Kalembka (Asseco Resovia Rzeszów) i atakujący Michał Godlewski (Biogas Volley Naefels - Szwajcaria).

 

Skład MKS Będzin na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Łukasz Makowski, Thiago Veloso (Brazylia);
przyjmujący: Rafał Sobański, Kacper Bobrowski, Jose Ademar Santana (Brazylia);
atakujący: Rafał Faryna, Michał Godlewski;
środkowi: Artur Ratajczak, Tomasz Kalembka, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt;
libero: Wiktor Haduch, Szymon Gregorowicz.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze