PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki – kolejny krok w stronę czołówki

Siatkówka
PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki – kolejny krok w stronę czołówki
fot. PAP
Skład Ślepska został uzupełniony, ale trzon zespołu pozostał.

MKS Ślepsk Malow Suwałki to drużyna, która przed rokiem zadebiutowała w PlusLidze, a przerwane z powodu pandemii koronawirusa przedwcześnie rozgrywki zakończyła na dziewiątym miejscu. Po udanym debiucie, władze klubu w marzą o kolejnym kroku w stronę ligowej czołówki. Chciałyby zobaczyć swoich siatkarzy w play-offach, a na pewno nie chciałyby się martwić o utrzymanie. Skład został uzupełniony, ale trzon zespołu pozostał.

– W tym roku postawiliśmy na zespołowość, na zgranie zespołu. Cieszymy się, że poza jednym podstawowym zawodnikiem udało się zatrzymać resztę siatkarzy, którzy stanowili trzon zespołu – powiedział prezes klubu Wojciech Winnik, który dodał, że ze względów finansowych nie mógł ściągnąć do Suwałk "wielkich nazwisk".

 

Nad przygotowaniem i formą drużyny nadal czuwa trener Andrzej Kowal, który pracuje w Suwałkach od ubiegłego roku. Wcześniej przez lata odnosił sukcesy z Asseco Resovią.

 

– Jesteśmy gotowi do pierwszych meczów w PlusLidze. Na pewno nie jest to jeszcze najwyższy poziom zespołu, ale na to potrzebujemy czasu. Co przyniesie sezon, zobaczymy. To jest jedna wielka niewiadoma. W pierwszej kolejności trzeba się skupić na utrzymaniu, ale jest szansa, by powalczyć o ósme miejsce i znaleźć się w play-off – analizował Kowal.

 

Zobacz także: PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki 2020/21 – kadra, transfery, siatkarze, trenerzy (ZDJĘCIA)

 

Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu w drugiej w połowie lipca. Pierwsze sparingi suwalczanie zagrali z VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Potem w Radomiu dwukrotnie zmierzyli się z Cerrad Enea Czarnymi. Spotkali się także na terenie przeciwnika z Indykpolem AZS Olsztyn, a ten serial zakończyli dwoma wygranymi z Treflem Gdańsk.

 

Ślepsk Malow Suwałki był też gospodarzem 11. Memoriału Józefa Gajewskiego, który odbył się w dniach 21–23 sierpnia. W turnieju rywalizowało sześć drużyn, a miejscowa ekipa zajęła drugą pozycję.

 

Wśród zawodników, którzy grali w zespole w poprzednim sezonie, w Suwałkach zostali: Belg Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz, Łukasz Rudzewicz, Patryk Szwaradzki, Norweg Andreas Takvam, Jakub Rohnka, Kacper Gonciarz i amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga.

 

Nowe umowy z klubem podpisali: Mateusz Czunkiewicz, Marcin Waliński, Mateusz Sacharewicz i Belg Tomas Rousseaux, który trafił do Ślepska Malow z Asseco Resovii. W przeciwnym kierunku powędrował natomiast Nicolas Szerszeń. Z zespołem od niedawna trenują też Łukasz Kaczorowski – atakujący wypożyczony ze Stali Nysa oraz Sebastian Warda – środkowy pozyskany z ZAKSY.

 

Blisko czteromilionowy budżet klubu wspierany jest przez dwóch sponsorów tytularnych – spółki Ślepsk oraz Malow, a także przez ok. 90 mniejszych firm. Klub jest finansowany także przez miasto Suwałki, które w sierpniu przekazało na jego rzecz 1,6 mln zł.

 

Skład Ślepska Malow Suwałki na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Kacper Gonciarz, Joshua Tuaniga (USA);
przyjmujący: Kevin Klinkenberg (Belgia), Jakub Rohnka, Tomas Rousseaux (Belgia), Marcin Waliński;
atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczorowski, Patryk Szwaradzki.
środkowi: Łukasz Rudzewicz, Mateusz Sacharewicz, Cezary Sapiński, Andreas Takvam (Norwegia), Sebastian Warda;
libero: Mateusz Czunkiewicz, Paweł Filipowicz.

 

Trener: Andrzej Kowal.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze