PlusLiga: PGE Skra Bełchatów – walka o 10. tytuł mistrza Polski!

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra Bełchatów – walka o 10. tytuł mistrza Polski!
fot.
PGE Skra Bełchatów to jeden z faworytów w walce o tytuł mistrza Polski w sezonie 2020/21.

PGE Skra Bełchatów zagra w nowym sezonie PlusLigi bez Mariusza Wlazłego, ale z tym samym celem walki o najwyższe cele. – Bez Mariusza nadal jesteśmy silni i zamierzamy walczyć o dziesiąty tytuł – zapewnił trener Michał Mieszko Gogol.

Kolejne rozgrywki to dla bełchatowian kolejna szansa na wywalczenie dziesiątego tytułu w 90-letniej historii klubu. Po ostatni siatkarze z Bełchatowa sięgnęli dwa lata temu, a w poprzednim sezonie ich szanse na walkę o jubileuszowe złoto przekreśliła epidemia koronawirusa i ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji. Niezaspokojone ambicje nie zmieniły celów PGE Skry przed zbliżającą się rywalizacją w PlusLidze.

 

– Od lat PGE Skra liczy się w walce o mistrzostwo Polski i zamierzamy walczyć o dziesiąty tytuł. Nie mamy zamiaru ukrywać naszego celu, bo pod tym kątem budowaliśmy zespół. Na starcie ligi trzeba jednak myśleć o tym, by najpierw zająć dobrą pozycję przed play-off, a następnie znaleźć się w finale – powiedział Gogol.

 

Zobacz także: PlusLiga: Największe hity transferowe przed sezonem 2020/21

 

Po wszystkie dziewięć tytułów klub z Bełchatowa sięgnął w składzie z Wlazłym, który po 17 sezonach rozstał się z PGE Skrą i trafił do Trefla Gdańsk. Odejście 37-letniego atakującego oznacza nową rzeczywistość, ponieważ – jak podkreślił szkoleniowiec – Wlazły był jednym z architektów powstania jednej z najsilniejszych siatkarskich marek w kraju.

 

– Nie można o tym zapominać, ale tak potoczyły się losy. Mariusza z nami już nie ma, jednak uważam, że nasza drużyna nadal jest bardzo silna i stać ją pod względem personalnym na odnoszenie sukcesów. Mariusz w wielu meczach potrafił w pojedynkę przechylić szalę zwycięstwa, a teraz za takie sytuacje będziemy musieli wszyscy brać odpowiedzialność, a nie liczyć, że ktoś załatwi sprawę indywidualnie. To oznacza, że musimy grać bardziej drużynowo i wszyscy po równo pracować na sukces – zaznaczył Gogol, który drugi sezon z rzędu będzie trenerem PGE Skry.

 

Nową gwiazdą zespołu, a także całej ligi, może stać się Taylor Sander. 28-letni Amerykanin uznawany jest za jednego z najlepszych przyjmujących świata, ale dopiero w letnich sparingach wrócił na boisko po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

 

Oprócz brązowego medalisty olimpijskiego do PGE Skry dołączył też mistrz świata - środkowy Mateusz Bieniek, najlepiej punktujący siatkarz poprzedniego sezonu ekstraklasy - atakujący Bartosz Filipiak, serbski rozgrywający Mihajlo Mitic oraz 21-latkowie przyjmujący Mikołaj Sawicki i środkowy Sebastian Adamczyk.

 

Z kluczowych graczy, oprócz Wlazłego, odeszli natomiast Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk.

 

– Na papierze zmiany wyglądają dobrze, ale jeszcze trzeba przełożyć to na boisko. Było kilka roszad, w związku z czym będziemy potrzebować jeszcze trochę czasu, żeby wspólnie się zrozumieć i załapać system gry, który chcemy preferować. Trzeba pamiętać, że ostatni ligowy mecz rozegraliśmy na początku marca, wciąż brakuje nam gry i chwilę potrwa zanim odpalimy na miarę naszego potencjału – ocenił opiekun bełchatowian.

 

Zobacz także: Konrad Piechocki: Marzymy, aby zdobyć z okazji jubileuszu dziesiąty tytuł mistrza Polski

 

Gogol chciałby, by jego drużyna wyróżniała się walecznością i skuteczną grą z kontrataku, który – jak tłumaczył - pomaga w meczach nakręcić się pod względem mentalnym.

 

– Dążymy do siatkówki totalnej. Nie chcemy być zespołem, który tylko mocno zagrywa i atakuje, lecz chcemy grać dobrze w każdym elemencie. Musimy też pamiętać, że każdy rywal będzie podwójnie sprężał się na mecz nami. To lekcje, które odrabialiśmy już w poprzednim sezonie i czasem, jak w Suwałkach, było to dla nas bolesne – dodał.

 

Szkoleniowiec przyznał, że spodziewa się bardzo trudnego sezonu, ponieważ - w jego opinii - poziom ekstraklasy jest bardzo wysoki i wśród czołowych ekip wyrównany. W gronie głównych konkurentów do tytułu wymienił ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Vervę Warszawa Orlen Paliwa. PGE Skra nowy sezon zainauguruje sobotnim meczem w Lublinie z Cuprum.

 

Skład PGE Skry Bełchatów na sezon 2020/21:

 

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Mihajlo Mitic (Serbia);
przyjmujący: Taylor Sander (USA), Milad Ebadipour (Iran), Milan Katic (Serbia), Mikołaj Sawicki;
środkowi: Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Sebastian Adamczyk;
atakujący: Dusan Petkovic (Serbia), Bartosz Filipiak;
libero: Kacper Piechocki, Robert Milczarek.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze