UEFA przenosi losowanie LM i LE z Aten do Nyonu

Piłka nożna
UEFA przenosi losowanie LM i LE z Aten do Nyonu
fot. PAP
UEFA zdecydowała, że losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i Europy odbędzie się w Nyonie.

Europejska Unia Piłkarska zdecydowała, że losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i Europy odbędzie się w Nyonie zamiast w Atenach 1-2 października. Rozdane zostaną wówczas także nagrody dla najlepszych piłkarzy i trenerów.

UEFA poinformowała, że o zmianie miejsca – z greckiej stolicy na siedzibę kontynentalnego futbolu – przesądziły sprawy związane z pandemią koronawirusa. Wyjaśniono, że chodziło m.in. o możliwość złamania lokalnych przepisów dotyczących Covid-19. Ostateczną decyzję podjęto po rozmowach z greckimi władzami.

 

„Wszystkie strony zgodziły się, że priorytetem jest zdrowie publiczne. Obecnie nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużej imprezy z wieloma gośćmi w Atenach” - zakomunikowała UEFA. W stolicy Grecji obowiązują ograniczenia związane z wydarzeniami w zamkniętych przestrzeniach.

 

W tej sytuacji, w szwajcarskim Nyonie 1 października przeprowadzone zostanie losowanie rundy grupowej Ligi Mistrzów, a następnego dnia Ligi Europy. W siedzibie UEFA rozdane zostaną także nagrody dla najlepszych piłkarzy i trenerów.

 

CZYTAJ TEŻ: Superpuchar UEFA: Zaproszono 500 pracowników węgierskiej służby zdrowia

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze