Alpejskie MŚ: W Cortinie d'Ampezzo z kibicami

Inne
Alpejskie MŚ: W Cortinie d'Ampezzo z kibicami
Fot. PAP
Szef alpejskiego Pucharu Świata Valerio Giacobbi chce, aby zawody były rozegrane przy ograniczonej liczbie widzów.

- Chcemy, aby zaplanowane w dniach 9-21 lutego 2021 roku mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim we włoskim ośrodku Cortina d'Ampezzo były rozegrane przynajmniej przy ograniczonej liczbie widzów - ujawnił szef alpejskiego Pucharu Świata Valerio Giacobbi.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem zdrowia i władzami regionu. Pracujemy nad koncepcją zawodów przy obecności kibiców przy respektowaniu przez nich wszystkich nakazanych środków bezpieczeństwa ograniczających do minimum możliwość zakażenia koronawirusem - powiedział Giacobbi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy przypadki koronawirusa we włoskiej kadrze narciarzy alpejskich

 

Przed wybuchem pandemii koronawirusa władze Cortiny d'Ampezzo spodziewały się przyjazdu około 120 tysięcy fanów narciarstwa alpejskiego z całego świata. Tyle było przygotowanych na ich przyjazd miejsc w hotelach i pensjonatach. Teraz przewiduje się przyjazd maksymalnie 50-60 tysięcy osób, z których każdą konkurencję będzie bezpośrednio mogło obserwować codziennie około 5 tysięcy.

 

- Zaplanowane na 17 i 18 października inauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Soelden, pomimo podjętych starań, odbędą się bez udziału kibiców - potwierdził szef alpejskiego PŚ.

 

ZOBACZ TAKŻE: Medalista olimpijski był wiosną zainfekowany koronawirusem

 

Jak dodał, z powodu pandemii koronawirusa FIS nie otrzymał zgody od Austrii na organizację imprezy masowej. W Soelden w zawodach będą uczestniczyły cztery grupy osób, praktycznie od siebie odizolowane. To zawodnicy i trenerzy, przedstawiciele organizatora, media i niewielka grupa zaproszonych gości.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze