Grzegorz Kosok odchodzi z Asseco Resovii

Siatkówka
Grzegorz Kosok odchodzi z Asseco Resovii
fot. CyfraSport
Grzegorz Kosok zdobywał w przeszłości z rzeszowskim klubem mistrzostwo Polski

Grzegorz Kosok w rozpoczynającym się niebawem sezonie PlusLigi nie zagra w barwach Asseco Resovii. Umowa ze środkowym została rozwiązana za porozumieniem stron. Kosok grał w rzeszowskim klubie w latach 2009-2014, a po pięciu latach przerwy wrócił do stolicy Podkarpacia w 2019 roku.

- Zarząd Asseco Resovii Rzeszów oraz Grzegorz Kosok postanowili za porozumieniem stron rozwiązać umowę, która wiązała Grzegorza z klubem na najbliższy sezon. Grzegorzowi dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie rzeszowskiego klubu.

 

 

Asseco Resovia do nowego sezonu PlusLigi przystąpi w mocno zmienionym składzie. – Jeśli uda nam się walczyć w każdym meczu, zawodnicy będą zaangażowani i grać na miarę możliwości, to o wynik i końcowe miejsce w tabeli jestem spokojny. Nie chciałbym mówić o jednostkach, bo w sportach zespołowych sukces osiąga drużyna. Głęboko wierzę, że trener Alberto Giuliani z zawodników, których mamy zbuduje taką prawdziwą drużynę, która będzie walczyć na boisku i która będzie prezentować dobrą siatkówkę – twierdzi prezes klubu Piotr Maciąg.

 

W zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa zmaganiach ligowych rzeszowianie zajęli 13., przedostatnie miejsce w tabeli; najgorsze w historii swych występów w ekstraklasie. Latem doszło w drużynie do kolejnej kadrowej rewolucji.

 

Zobacz także: Magiera: Czekając na tę pierwszą piłkę. Startuje PlusLiga!

 

Do drużyny dołączyli: rozgrywający Fabian Drzyzga, który wraca do klubu po trzyletniej przerwie, oraz jeszcze bardziej doświadczony Paweł Woicki, także mający za sobą występy w Rzeszowie, przyjmujący Słoweniec Klemen Cebulj i Estończyk Robert Taht, atakujący Karol Butryn i Damian Domagała, środkowi Amerykanin Jeffrey Jendryk, Estończyk Timo Tammemaa i Piotr Hain oraz libero Marcin Potera. Po roku z wypożyczenia wrócił zaś Francuz polskiego pochodzenia Nicolas Szerszeń.

 

Umowę przedłużył przyjmujący Rafał Buszek, a pożegnano się z: atakującymi Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, amerykańskim rozgrywającym Kawiką Shojim, przyjmującymi Kanadyjczykiem Nicholasem Hoagiem i Francuzem Nicolasem Marechalem oraz australijskim libero Lukiem Perrym. Teraz do tej grupy zawodników dołącza Kosok.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie