Nie żyje judoka Wiesław Borowik. Dawny mistrz wszechwag miał 78 lat

Sporty walki
Nie żyje judoka Wiesław Borowik. Dawny mistrz wszechwag miał 78 lat
Fot. PAP
Nie żyje judoka Wiesław Borowik

W środę w wieku 78 lat zmarł dawny mistrz Polski wszechwag w judo Wiesław Borowik. Swoje największe sukcesy odnosił na przełomie lat 60. i 70. - kiedy zdobywał złote medale w kategorii półciężkiej, ciężkiej i open.

Borowik był jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii AZS AWF Wrocław. W latach swojej kariery należał do ścisłej krajowej czołówki. We Wrocławiu uznawany był za jednego z członków pierwszego złotego pokolenia judoków stolicy Dolnego Śląska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Danny Gonzalez. Pięściarz miał 22 lata

 

- Znałem Ksawerego, ale osobiście już z nim nie trenowałem, bo to było to pokolenie przede mną. Był ważną i bardzo cenioną postacią w klubie. Jego sukcesy wzbudzały duży podziw i szacunek. Z tego co mi mówiono, bazował na naturalnej sile i miał pod to przygotowane specjalne treningi. Prywatnie spokojny i życzliwy człowiek. Wielki żal, ale taka kolej rzeczy – powiedział były wybitny judoka Rafał Kubacki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Jean-Baptiste Mendy

 

W mistrzostwach Polski w królewskiej kategorii open trzy razy zdobywał złoty medal. W sumie sięgnął siedem razy po złoty medal krajowych mistrzostw.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze