Aurelio De Laurentiis ma koronawirusa. W środę spotkał się z prezesami Serie A

Piłka nożna
Aurelio De Laurentiis ma koronawirusa. W środę spotkał się z prezesami Serie A
Fot. PAP
Aurelio De Laurentiis jest zakażony koronawirusem.

Aurelio De Laurentiis, prezes SSC Napoli uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Włoski klub poinformował o zakażeniu De Laurentisa w czwartek w oficjalnym komunikacie. Według prasy prezes neapolitańskiego klubu brał udział w środowym spotkaniu przedstawicieli klubów Serie A, więc istnieje możliwość, że wśród władz włoskich drużyn jest więcej przypadków COVID-19.

"SSC Napoli ogłasza, że ​​prezydent Aurelio De Laurentiis uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po przeprowadzonym wczoraj wymazie." - poinformowało w czwartek Napoli na swojej oficjalnej stronie internetowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aurelio De Laurentiis przyznał, że Arkadiusz Milik jest bliski odejścia z Napoli


To oznacza, że prezes Napoli jest chory zaledwie 10 dni przed startem nowego sezonu i mało prawdopodobne, aby obejrzał mecz swojej drużyny z trybun. Dodatkowo liczba przypadków koronawirusa wśród najwyższych klubowych władz we Włoszech może wzrosnąć. Według dziennika La Repubblica De Laurentiis uczestniczył w środowym spotkaniu zorganizowanym dla klubów przez Lega Calcio - spółkę zarządzającą Serie A.

 


Jeśli podane przez włoską prasę informacje są prawdziwe, to przygotowania do nowego sezonu mogą być utrudnione choćby przez pewną w tym przypadku samoizolację, której musieliby się poddać uczestniczący w spotkaniu prezesi. Sytuacja może być o tyle trudniejsza, że zbliża się ostatni dzień okna transferowego. Włoskie kluby mogą podpisywać nowe kontrakty zawodnicze do 5 października, a negocjacje przeprowadzane wirtualnie w domowej izolacji mogą być mniej skuteczne, zwłaszcza u tak charyzmatycznego Włocha jakim jest De Laurentiis.

 

ZOBACZ TAKŻE: Juventus, Roma? Nie! Arkadiusz Milik zasili innego rywala Napoli?


Co ciekawe według La Repubbliki prezes włoskiego klubu przyjechał na środowe spotkanie w hotelu Hilton już z objawami choroby czekając na wynik wymazu, a mimo to nie nosił maski. Dyskomfort odczuwany w związku z zarażeniem koronawirusem usprawiedliwiał... niestrawnością po zjedzonych ostrygach.


Warto dodać, że to było pierwsze fizyczne spotkanie przedstawicieli klubów Serie A od czasu pandemii. Wcześniejsze ustalenia odbywały się przy pomocy wirtualnych narzędzi.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze