Najlepsze akcje Aleksandra Śliwki w meczu ze Stalą Nysa (WIDEO)

Siatkówka
Najlepsze akcje Aleksandra Śliwki w meczu ze Stalą Nysa (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Najlepszym zawodnikiem (MVP) pierwszego spotkania PlusLigi w sezonie 2020/21 został Łukasz Kaczmarek. Nie polemizujemy z tym wyborem, bo atakujący ZAKSY rozegrał bardzo dobre zawody. Nie zmienia to jednak faktu, że najbardziej efektowne zagrania w tym meczu zaprezentował Aleksander Śliwka. Najlepsze akcje przyjmującego ekipy z Kędzierzyna-Koźla w załączonym materiale wideo.

Siatkarze Stali Nysa na inaugurację PlusLigi przegrali we własnej hali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Beniaminek nie zdołał nawiązać wyrównanej walki w konfrontacji z mistrzem Polski. W Nysie, by dodać sobie otuchy przed kolejnymi meczami, mogą posłużyć się znanym powiedzeniem "pierwsze śliwki robaczywki". Tym bardziej, że jednym z siatkarzy, który najbardziej pogrążył Stal był... Aleksander Śliwka.

 

Zobacz także: Pierwsza akcja i... weryfikacja! Zatorski wybronił, ZAKSA zdobyła punkt (WIDEO)

 

Mistrz świata z 2018 roku popisał się całym wachlarzem interesujących zagrań w ofensywie. Brylował nie tylko w ataku, bo dołożył też dwa punkty zagrywką i jeden blokiem. W jednej z akcji drugiego seta zademonstrował natomiast bardzo dobre rozegranie piłki, które na punkt zamienił po chwili Kaczmarek. Śliwka był najlepiej punktującym graczem meczu – wywalczył dla swej drużyny 12 oczek.

 

Komentatorzy Polsatu Sport wręcz rozpływali się nad grą przyjmującego ZAKSY.

 

– Nie wiem, czy jest takie określenie "bezczelny sportowo" – skomentował jedną z jego akcji Łukasz Kadziewicz. – Na każdą akcję wychodzi z innym pomysłem. Siła razy ramię, obijanie oburącz, prosta lewa ręka, obicie o blok... – stwierdził po innej wymianie.

 

 

Śliwka w pierwszym meczu ligowego sezonu zademonstrował świetną formę. Można powiedzieć, że już rozpoczął rywalizację na tej pozycji o wyjazd na igrzyska. Z niecierpliwością czekamy na efektowną odpowiedź jego rywali do miejsca w reprezentacyjnym składzie.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze