Eksperci #7strefy o środkach ostrożności w nowym sezonie PlusLigi

Siatkówka
Eksperci #7strefy o środkach ostrożności w nowym sezonie PlusLigi
Fot. Cyfrasport
PGE Skra Bełchatów w sezonie 2020/21.

W piątek odbyła się inauguracja zmagań siatkarzy na polskich parkietach. Ze względu na COVID-19 ten sezon będzie inny niż te dotychczasowe. Opracowano zbiór procedur, które mają obowiązywać w sezonie PlusLigi 2020/21. W trakcie magazynu #7strefa eksperci Polsatu Sport przedyskutowali je oraz ocenili jaki wpływ będą miały nowe restrykcje na przebieg meczów.

Polska Liga Siatkówki przygotowała specjalne procedury zabezpieczające, sporządzone przez dwóch ekspertów w tej dziedzinie. Zostały one rozesłane do klubów. - Wśród nich znajduje się m.in. limit publiczności na widowni, który będzie się zmieniał między poszczególnymi miastami. Na pewno nigdzie nie przekroczy 50 procent objętości sali. Do tego na meczach będzie "strefa zero" czyli boisko i dwa metry poza bandami. Dostęp do niej będą mieli tylko uczestnicy gry. Nie będzie sędziów liniowych. Dodatkowo zawodnicy będą edukowani, że sami muszą się pilnować i być świadomi niebezpieczeństw - powiedział prowadzący program Krzysztof Wanio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Zagumny: Będę przestrzegał zawodników i apelował o nieszukanie przygód wieczorami

 

Ireneusz Mazur zaznaczył, że brak kibiców będzie najbardziej odczuwalny. - Nieobecność arbitrów liniowych również, ale wideoweryfikacja zdecydowanie pomoże w podejmowaniu decyzji sędziów głównych. Liga Siatkówki dokonała edukacji, ale też wielu ludzi spoza pracowało nad odmrożeniem sportu w Polsce. Systemy bezpieczeństwa były wdrażane we wszystkich zespołach i wśród osób, które będą odpowiedzialne za organizację meczów. Ważne jest to, żeby ten profesjonalizm dotyczący tego, jak zawodnicy i działacze powinni się zachowywać, by uniknąć zakażeń, powinien być przestrzegany. PLS przygotowywał się również na ewentualność zamknięcia wszystkich w jednym miejscu, ośrodku, by móc rozegrać sezon - zakończył ekspert Polsatu Sport.

 

Cała dyskusja z magazynu siatkarskiego #7srefa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze