Gol Piotra Zielińskiego i wysokie zwycięstwo Napoli

Piotr Zieliński strzelił gola w sparingu z Pescarą Calcio.

Piotr Zieliński strzelił gola w sparingu SSC Napoli z drugoligowcem Pescarą Calcio. Jego drużyna wygrała 4:0. Był to trzeci mecz towarzyski "Azzurrich" przed zbliżającą się inauguracją Serie A. Do niej pozostał nieco ponad tydzień. W piątkowym spotkaniu w kadrze Gennaro Gattuso zabrakło Arkadiusza Milika.

Zieliński rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. Reprezentant Polski trafił do bramki w 23. minucie, po tym, jak rozegrał piłkę z Matteo Politano, wbiegł z nią w pole karne, zwiódł obrońcę rywali i płaskim strzałem umieścił piłkę między słupkami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

GOOOOOOL! 😍 🚀 @zielu_94 💪 ⚽️ #NapoliPescara 1-0 💙 #ForzaNapoliSempre

Post udostępniony przez SSC Napoli (@officialsscnapoli)

Kolejne gole dla "Azzurrich" padły dopiero w drugiej połowie. Ich autorami byli Amato Ciciretti, Dries Mertens i Andrea Petagna.

Kadrowicz Jerzego Brzęczka na boisku spędził 56 minut. Drugi Polak - Milik nie znalazł się w ekipie powołanej przez szkoleniowca Gattuso. 26-latek od miesięcy przymierza się do opuszczenia Neapolu, z czym pogodził się już klub.

Pescara Calcio w ubiegłym sezonie uplasowała się na 17. pozycji w Serie B, a w barażach z Perugią obroniła się przed degradacją do niższej ligi.

Zanim piłkarze Napoli rozpoczną ligowe zmagania, czeka ich jeszcze ostatni mecz towarzyski. W niedzielę zmierzą się ze Sportingiem Lizbona. W tym sparingu również zabraknie Milika.