Maciej Jarosz: Kto szybciej się przystosuje, ten szybciej będzie robił postępy

Siatkówka
Maciej Jarosz: Kto szybciej się przystosuje, ten szybciej będzie robił postępy
fot. Polsat Sport
Maciej Jarosz: Kto szybciej się przystosuje, ten szybciej będzie robił postępy.

- W tych nowych warunkach musimy przygotować organizm do uprawiania dyscypliny. Kto szybciej się nauczy, tym szybciej będzie robił postępy – mówił ekspert Polsat Sportu Maciej Jarosz w magazynie siatkarskim #7strefa.

To nie był normalny okres przygotowań do sezonu PlusLigi. Nie dość, że rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone, bez wyłonienia mistrza kraju, to powrót do treningów również nie obył się bez problemów. W Aluronie CMC Warta Zawiercie i Treflu Gdańsk stwierdzono zakażenia koronawirusem, i o ile w przypadku pierwszej z ekip sprawa szybko się zakończyła, o tyle Gdańskie Lwy straciły wiele tygodni przygotowań. W tej sytuacji trener Michał Winiarski wnioskował o opóźnienie sezonu o dwie kolejki. Otrzymał zgodę tylko na jedną, w związku z czym mecz z Asseco Resovią Rzeszów odbędzie się 21 października, a nie 13 września.

 

- Oczywiście, że przygotowania w jakiś sposób są zaburzone. Winiarski wnioskując o przesunięcie sezonu wyliczał, że będzie miał pięć tygodni „normalnych” przygotowań – mówił ekspert i komentator Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.

 

- W tym roku widać było, że wielu trenerów zwiększyło objętościowo czas przygotowań, jeśli tylko mogli, bo należało powrócić do pozycji zero. Większość zawodników poza naszą reprezentacją nie była w stanie w ogóle podjąć zajęć – kontynuował.

 

Zobacz także: Start PlusLigi. Kto głównym kandydatem do tytułu? Ryzykowny wybór Łukasza Kadziewicza!

 

W trudnym okresie przygotowań zawodnicy zmuszeni byli trenować w domu i na własną rękę szukać okazji do ćwiczeń. Zdaniem kolejnego z ekspertów Macieja Jarosza, takie zmiany zajdą już na stałe.

 

- Dużo mówiliśmy o świadomości zawodników i ich rodzin. Zawodowiec musi wiedzieć, że jeśli jest w domu i nie może trenować, to sam musi przygotować sobie cykl treningowy. Dużo można robić w tym trudnym okresie - ocenił.

 

Jak stwierdził komentator, bardzo dużo będzie zależało od indywidualnego podejścia zawodników i zmiany w podejściu trenerów do swoich zespołów.

 

- Tak już będzie, ta pandemia nigdy nie opuści nas na dobre, tak jak grypa. W tych nowych warunkach musimy przygotować organizm do uprawiania dyscypliny. Kto szybciej się nauczy, tym szybciej będzie robił postępy – zakończył Jarosz.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze