PKO BP Ekstraklasa: Wyjazdowa wygrana Legii. Pekhart zapewnił trzy punkty

Po bezbarwnym początku gry wynik meczu otworzył Pekhart (z prawej).

W meczu trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Thomas Pekhart. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Polski wrócili na zwycięską ścieżkę i awansowali na czwarte miejsce w tabeli rozgrywek.

Po dobrym starcie sezonu, Legia w poprzedniej kolejce zanotowała wstydliwą porażkę przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 1:2. Mimo utraty punktów przed przerwą reprezentacyjną, piłkarze Aleksandara Vukovicia wciąż byli faworytami w Derbach Mazowsza. Z kolei Wisła do tej pory zdobyła dwa punkty w ligowej rywalizacji.

Po bezbarwnym początku gry wynik meczu otworzył Pekhart. W 30. minucie Czech wykorzystał dośrodkowanie Filipa Mladenovicia i głową pokonał Krzysztofa Kamińskiego. To trzeci ligowy gol napastnika Legii w tym sezonie.

Do końca pierwszej połowy Wisła próbowała nawiązać walkę, ale próby głównie Mateusza Szwocha mijały bramkę Legii w bezpiecznej odległości. Po przerwie do interwencji był zmuszany Artur Boruc, przez co gospodarze nie zdołali wyrównać. Najlepszą okazję miał Patryk Tuszyński, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę przyjezdnych.

Dzięki wygranej Legia doskoczyła do czołowej trójki. Mistrzowie Polski z dorobkiem sześciu punktów plasują się na czwartej pozycji w tabeli. Warto zaznaczyć, że reszta drużyn rozegra swoje spotkania w weekend oraz poniedziałek.

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Pekhart 30

Żółte kartki: Uryga, García, Szwoch - Slisz, Jędrzejczyk, Mladenović, Luquinhas.

Wisła: Krzysztof Kamiński - Paweł Żuk (46, Dawid Kocyła), Damian Zbozień, Damian Michalski, Alan Uryga, Angel García - Torgil Gjertsen (46, Dusan Lagator), Damian Rasak (86, Piotr Pyrdoł), Filip Lesniak, Mateusz Szwoch (86, Maciej Ambrosiewicz) - Cillian Sheridan (66,  Patryk Tuszyński).

Legia: Artur Boruc - Michał Karbownik (66, Paweł Stolarski), William Remy, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Luquinhas, Bartosz Slisz, Andre Martins (83, Maciej Rosołek), Bartosz Kapustka (83, Rafael Lopes) - Jose Kante (69, Walerian Gwilia), Tomas Pekhart.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).