EBL: Stelmet pewnie pokonał GTK Gliwice

Stelmet pod wodzą Zana Tabaka wygrał po raz czwarty w tym sezonie

Stelmet Enea BC Zielona Góra pewnie pokonał przed własną publicznością GTK Gliwice 92:73 w 4. kolejce Energa Basket Ligi. Podopieczni Żana Tabaka zagrali bardzo dobre spotkanie zwłaszcza w drugiej kwarcie, którą wygrali aż 25:7.

Zielonogórzanie mocno rozpoczęli spotkanie w hali CSR, ale nie potrafili zatrzymać ataków gliwiczan w pierwszej kwarcie. Akcje toczyły się punkt za punkt i pierwsza odsłona spotkania skończyła się remisem 24:24.

Kluczowym momentem spotkania okazała się druga kwarta, w której podopieczni Zana Tabaka konsekwentnie realizowali swoje założenia w ataku, dokładając do tego lepszą grę w obronie, przez co Stelmet szybko wypracował sobie przewagę. W ataku błyszczał Gabriel Lundberg. Reprezentant Danii wziął na swoje barki grę i głównie za jego zasługą, mistrzowie Polski schodzili na przerwę prowadząc 49:31. W pierwszej połowie zdobył 14 punktów i miał dwie asysty.

Trzecia kwarta to kontynuacja dobrej gry Stelmetu, który nie dawał szans gościom na zmniejszenie prowadzenia. Mistrzowie Polski kontrolowali sytuację na boisku. Dobrze spisał się w tej ćwiartce spotkania Daniel Szymkiewicz, który zdobył 8 punktów. Ostatnia odsłona spotkania nie przyniosła niespodziewanych zwrotów akcji. Mistrzowie Polski konsekwentnie utrzymywali wypracowaną przewagę i wygrali z GTK Gliwice 92:73.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużył przede wszystkim Lundberg - reprezentant Danii mecz zakończył z dorobkiem 27 punktów, 4 zbiórek i 3 asyst. Dla zespołu prowadzonego przez Żana Tabaka to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - GTK Gliwice 92:73 (24:24, 25:7, 24:26, 19:16).

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gabriel Iffe Lundberg 27, Janis Berzins 15, Geoffrey Groselle 14, Daniel Szymkiewicz 11, Marcel Ponitka 10, Filip Put 7, Blake Reynolds 6, Łukasz Koszarek 2.

GTK Gliwice: Jordon Varnado 25, Terry Henderson 15, Martin Krampelj 14, Josh Perkins 8, Szymon Szymański 3, Kacper Radwański 2, Mateusz Szlachetka 2, Łukasz Diduszko 2, Bartosz Majewski 2, Daniel Gołębiowski 0.