Dariusz Dziekanowski: Chcemy, żeby mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka były profesjonalne

Piłka nożna
Dariusz Dziekanowski: Chcemy, żeby mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka były profesjonalne
Fot. Informacja prasowa
W sobotę 12 września XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

W sobotę 12 września w Warszawie odbyła się największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej przyjechały dzieci z blisko 30 polskich placówek.

Na murawie stadionu OSiR Bemowo zameldowały się piłkarskie teamy z wielkich miast i małych miasteczek, m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza. Wśród nich dziewczęta i chłopcy w wieku od 12 do 17 lat. Po wielu miesiącach zamknięcia w placówkach młodzi zawodnicy rwali się do gry.

 

- Chcemy, żeby ten turniej był dla dzieci zabawą i przyjemnością. My z naszej strony organizacyjnej staramy się zapewnić sprzęt sportowy, sędziów, a także przygotować odpowiednio boiska. Większość uczestników po raz pierwszy bierze udział w mistrzostwach. Okres koronawirusa jest dla dzieci bardzo trudny, gdyż nie mogą korzystać z dobrodziejstw dzieciństwa. W trakcie zawodów było kilka ograniczeń spowodowanych pandemią wirusa tj. brak przywitania przed meczem, uczestnicy musieli nosić maseczki, a na całym turnieju nie było publiczności. Mimo to cieszymy się, że mogliśmy sprawić przyjemność dzieciom, które na to zasługują - powiedział były piłkarz i ambasador wydarzenia Dariusz Dziekanowski.

 

 

Zmagania młodych zawodników o puchar Mistrza Polski wspierali tak jak w poprzednich latach, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Wśród nich Dziekanowski, Tomasz Kłos, Cezary Kucharski czy Tomasz Sokołowski, którzy tradycyjnie rozegrali mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1. Liga: Arka nie pojechała na mecz do Łęcznej. Powodem koronawirus

 

Organizatorem turnieju jak co roku jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym i gospodarzem od 10 lat jest m.st. Warszawa.

 

Tradycyjnie mistrzostwa rozgrywane były w kwietniu. W tym roku, ze względu na pandemię, ich termin organizatorzy przesunęli na wrzesień.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie