Drużyna Horyzont Kołaczkowo zwycięzcą XI Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Piłka nożna
Drużyna Horyzont Kołaczkowo zwycięzcą XI Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Fot. PAP
Drużyna Horyzont Kołaczkowo została zwycięzcą XI Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Drużyna Horyzont Kołaczkowo została zwycięzcą XI Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbyły na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie. W imprezie brały udział reprezentacje 25 placówek.

Dziewięcioosobowa Toyota Verso, główna nagroda imprezy, trafi do Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie, którego drużyna wywalczyła zwycięstwo. Samochód ułatwi placówce funkcjonowanie, będąc wsparciem dla dzieci, które dzięki niemu będą mogły np. jeździć na treningi i turnieje.

 

Nagrody w zawodach otrzymali zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz najlepszy strzelec i bramkarz. Każde dziecko biorące w nich udział dostało torbę z prezentami, w której są m.in piłka, getry, słodycze, kosmetyki i drobne gadżety.

 

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Wzięły w niej udział dziewczęta i chłopcy w wieku 12-17 lat - podopieczni 25 polskich domów dziecka, w tym m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic i Gostchorza.

 

Mistrzostwa odbyły się w ściśle kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, zapewniających przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i zabezpieczeń wprowadzonych przez administrację rządową w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, bez udziału publiczności.

 

- Jest to jedno z najważniejszych spotkań w ciągu całego roku, na które dzieci nie mogły się doczekać. Codziennie dostawaliśmy po kilkadziesiąt zapytań czy mistrzostwa się odbędą - powiedział prezes Stowarzyszenia "Nadzieja na Mundial" Sylwester Trześniewski.

 

Po finale XI Mistrzostw Polski rozegrano mecz Byli Reprezentanci Polski vs. Reprezentacja Dzieci, w którym zagrali najlepsi zawodnicy turnieju i piłkarskie gwiazdy, m.in. Dariusz Dziekanowski i Tomasz Kłos.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Dziekanowski: Chcemy, żeby mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka były profesjonalne

 

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze