Dyskusje ekspertów o zmianach kadrowych w PlusLidze. "Sander nie jest największym hitem"

Siatkówka
Dyskusje ekspertów o zmianach kadrowych w PlusLidze. "Sander nie jest największym hitem"
fot. Polsat Sport
Zawodnicy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w inauguracyjnym meczu nowego sezonu przeciwko Stali Nysa.

Eksperci obecni w studiu magazynu siatkarskiego #7strefa podjęli dyskusję na temat zmian kadrowych przed nowym sezonem PlusLigi. Zdaniem Macieja Jarosza, to nie przybycie Taylora Sandera jest największym hitem tegorocznego okienka transferowego.

Rozmowę rozpoczął Wojciech Drzyzga, zastanawiając się nad przyszłością obcokrajowców w polskiej ekstraklasie. W sezonie 2020/2021 skład plusligowych ekip zasilili między innymi wspomniany Amerykanin Sander (PGE Skra Bełchatów), Brazylijczycy José Ademar Santana i Thiago Veloso w MKS Będzin (początkowo miało być ich trzech, jednak zespół w ostatniej chwili rozwiązał kontrakt z Fabio Rodriguesem), Marokańczyk Mohammed Al Hachdadi w Jastrzębskim Węglu, czy Estończycy Timo Tammemaa i Robert Taht w Asseco Resovii Rzeszów.

 

- Surowym okiem patrzymy na transfery obcokrajowców, którzy bardzo szybko zostają zweryfikowani. To trudna, wymagająca liga, zawodnicy zderzają się z dużą presją mediów i widzów, czego nie odczuwają u siebie. Niektórzy mają z tym ogromny problem – ocenił ekspert.

 

Zdaniem Macieja Jarosza budowanie zespołu rozpoczyna się od rozgrywającego, dodając że wartość ZAKSY będzie bardzo wysoka ze względu na obecność Benjamina Toniuttiego. Francuz w barwach ekipy z Kędzierzyna gra już od pięciu sezonów, zdobywając w tym czasie trzy tytuły mistrza Polski.

 

- Druga rzecz to VERVA. Nie ma takiego wystawiacza, choć miała [mowa o Antoine Brizardzie, który wyjechał do Zenita St. Petersburg – przyp.red.] i musi budować skład koło lidera, czyli Andrei Anastasiego. W Warszawie jest świetne przyjęcie i środek, kapitalny libero, ale nie wiadomo co z rozegraniem i atakiem. Michał Superlak może zabłysnąć, ale rozgrywający musi mocno pracować – stwierdził Jarosz.

 

Zobacz także: Najlepsze akcje Aleksandra Śliwki w meczu ze Stalą Nysa (WIDEO)

 

Trzecią ekipą na której skupił się ekspert Polsatu Sport była mocno przebudowana Asseco Resovia Rzeszów.

 

- Dla mnie hitowe transfery to powroty mistrzów świata. Nie Taylor Sander w Skrze, tylko Fabian Drzyzga i Mateusz Bieniek. Resovia budowana jest wokół Fabiana, zespół nieźle wygląda z Karolem Butrynem i Damianem Domagałą i teraz pytanie, czy rozgrywający da sobie radę, czy oni dostosują się do Fabiana, czy on do nich – zastanawiał się komentator.

 

Swoje przemyślenia na temat ekipy z Podpromia dołożył Ireneusz Mazur. – Dodam tylko, że w Rzeszowie jest świetna relacja sposobu rozegrania przez Drzyzgę do tyłu i Butryn jest doskonałym materiałem, żeby kończyć te ataki – ocenił.  

 

Na koniec skupił się na hitowym transferze Mariusza Wlazłego do Trefla Gdańsk.

 

- W moim odczuciu to transfer, który zrewolucjonizował środowisko. Pytanie, jak się znajdzie w tym ciągle obijanym pandemią zespole, jak wybrnie ta drużyna. Tu nie ma czasu na rozpęd, trzeba od razu ruszyć w określonym rytmie – ocenił ekspert.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze