EBL: Zwycięstwo Trefla we Włocławku

Koszykarze Trefla Sopot odnieśli piętnastopunktowe zwycięstwo.

Trefl Sopot rozegrał niesamowitą czwartą kwartę i ostatecznie pokonał w Hali Mistrzów Anwil Włocławek 89:74 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy dobrze wykorzystywali Dominika Olejniczaka oraz Pawła Leończyka i prowadzili 9:5. Anwil odrabiał straty trójkami Przemysława Zamojskiego - po jego kolejnym trafieniu nie tylko odrobił straty, ale i zdobył minimalną przewagę! Rzuty z dystansu T.J. Hawsa oraz Karola Gruszeckiego ustawiły wynik po 10 minutach na 26:24 dla sopocian. W drugiej kwarcie seria 10:0 ekipy trenera Dejana Mihevca pozwoliła na przejęcie inicjatywy. Po późniejszej trójce Garlona Greene’a Anwil prowadził już nawet 12 punktami. Straty odrabiali Paweł Leończyk i Łukasz Kolenda, chociaż różnica była już spora. Ostatecznie po pierwszej połowie włocławianie wygrywali 45:41.

W trzeciej kwarcie z dystansu rzucał Deishuan Booker, a po wsadzie w kontrze Greene’a przewaga gospodarzy wzrosła ponownie do 10 punktów. Mocny nacisk Martynasa Paliukenasa na Andrzeja Plutę spowodował straty tego drugiego, a dobrze to wykorzystał Darious Moten. Amerykanin zbliżył swój zespół na cztery punkty. Później akcję 2+1 dołożył Haws, co sprawiło, że Anwil prowadził po 30 minutach tylko 63:62. Haws zaraz na początku kolejnej części meczu trafił trójkę i dał przewagę Treflowi. Po kilku minutach kolejny rzut tego zawodnika zwiększył przewagę aż do 10 punktów. I to nie był koniec świetnej ofensywy zespołu trenera Marcina Stefańskiego - trójka Motena zwiększyła prowadzenie aż do 17 punktów! Tego gospodarze nie byli w stanie odrobić - sopocianie zwyciężyli 89:74.

Najlepszym zawodnikiem gości był Paweł Leończyk z 19 punktami i 8 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Deishuan Booker z 15 punktami i 6 asystami.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 74:89 (24:26, 21:15, 18:21, 11:27)

Anwil Włocławek: Deishuan Booker 15, Przemysław Zamojski 14, Walerij Lichodiej 10, Garlon Green 9, Ivica Radic 8, Tre Bussey 6, Andrzej Pluta jr 4, Adrian Bogucki 3, Artur Mielczarek 3, Krzysztof Sulima 2, Wojciech Tomaszewski 0.

Trefl Sopot: Paweł Leończyk 19, Jay Haws 14, Łukasz Kolenda 12, Karol Gruszecki 11, Darious Moten 11, Dominik Olejniczak 10, Michał Kolenda 8, Tyson Martynas Paliukenas 2, Patryk Pułkotycki 2, Witalij Kowalenko 0, Sebastian Rompa 0.