Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma trzecia na drugim etapie

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Giro d'Italia.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Górzysty odcinek z metą w Arcidosso wygrała mistrzyni świata Holenderka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) i zdobyła różową koszulkę liderki.

Van Vleuten wyprzedziła o 1.16 swoją rodaczkę, mistrzynię olimpijską Annę van der Breggen (Boels-Dolmans) oraz Niewiadomą. 13 sekund za tą dwójką finiszowała Dunka Cecilie Uttrup (FDJ). Piąta na mecie reprezentantka RPA Ashleigh Moolman z polskiej grupy CCC-Liv straciła do triumfatorki już 3.07.

Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada) zajęła 97. miejsce ze stratą 26.11.

W klasyfikacji generalnej Van Vleuten wyprzedza o 1.18 Van den Breggen oraz o 1.33 Niewiadomą. Jasińska jest 92. - strata 28.36.

Giro d'Italia (Giro Rosa), uważany za najbardziej prestiżowy wyścig etapowy kobiet, składa się z dziewięciu odcinków i zakończy się w następną sobotę w Motta Montecorvino.