Mistrzostwa Europy siatkarzy U–18: Polska – Włochy. Transmisja meczu półfinałowego

Siatkówka
Mistrzostwa Europy siatkarzy U–18: Polska – Włochy. Transmisja meczu półfinałowego
fot. Cyfrasport

Siatkarze reprezentacji Polski zagrają w półfinale mistrzostw Europy U–18. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza zmierzą się w nim z gospodarzami imprezy – Włochami. Transmisja meczu Polska – Włochy zostanie przeprowadzona na kanale You Tube Federazione Italiana Pallavolo - Fipav w sobotę od godziny 20.00. Można ją śledzić poniżej.

Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w fazie grupowej turnieju ME U–18. Pokonali kolejno Czechy (3:0), Niemcy (3:0) oraz Białoruś (3:1) i zajęli pierwsze miejsce w grupie II. W półfinale zmierzą się z drugą drużyną grupy I – Włochami. Gospodarze, których prowadzi trener Vincenzo Fanizza, w grupowej rywalizacji wygrali 3:2 z Turcją, następnie pewnie ograli 3:0 Belgię, a w ostatnim meczu przegrali 2:3 z Bułgarią.

 

Zobacz także: Pierwsze miejsce w grupie! Pewny awans polskich siatkarzy do półfinału ME U–18

 

Polskę w finałach mistrzostw Europy U–18 reprezentują następujący siatkarze: Kajetan Kubicki, Kacper Pakos (rozgrywający), Jakub Olszewski, Kamil Szymendera, Piotr Śliwka (przyjmujący), Tytus Nowik, Kacper Ratajewski (atakujący), Jakub Gaweł, Mateusz Kufka, Mateusz Nowak (środkowi), Kuba Hawryluk oraz Maksym Kędzierski (libero).

 

ME U–18 są rozgrywane na południu Italii – w miejscowościach Marsicovetere i Lecce. Turniej miał się początkowo odbyć w 12-zespołowej obsadzie, ostatecznie wystartowało jednak osiem ekip. Finlandia, Francja, Rosja oraz Słowacja wycofały się z powodu pandemii koronawirusa.

 

W pierwszym meczu półfinałowym Bułgaria przegrała z Czechami 0:3. W niedzielę zostaną rozegrane mecze o medale.

 

Transmisja półfinału ME siatkarzy U–18 Polska – Włochy:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie