Orlen Wyścig Narodów: Holendrzy wygrali czasówkę. Polacy na 5. miejscu

Reprezentacja Holandii wygrała w sobotę w Rzeszowie jazdę drużynową na czas - pierwszy etap Orlen Wyścigu Narodów. Polscy kolarze zajęli piąte miejsce. Zawody rozgrywane są w kategorii U 23.

Dwudniową rywalizację w Rzeszowie rozpoczęła jazda drużynowa na czas po liczącej 27 kilometrów pętli biegnącej ulicami miasta. Uczestniczyły w niej zespoły narodowe złożone z zawodników kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

Do klasyfikacji sobotniego wyścigu liczył się czas uzyskany przez trzeciego zawodnika drużyny. Wygrali Holendrzy – 32.04 przed Szwajcarami i Niemcami.

Czwarte miejsce zajęli kolarze Estonii, którzy wyprzedzili reprezentacje Polski i Słowenii.

W niedzielę rozegrany zostanie etap ze startu wspólnego, na tej samej, 27-kilometrowej pętli, którą kolarze pokonają pięciokrotnie.

W klasyfikacji indywidualnej całego wyścigu liczyć się będzie łączny czas zawodnika uzyskany podczas dwóch etapów. Liderem wyścigu po sobotniej "czasówce" został Holender Stijn Daemen.

W tegorocznym Orlen Wyścigu Narodów startuje 13 zespołów. Polacy wystąpili w czteroosobowym składzie: Filip Maciejuk, Adam Kuś, Bartosz Rudyk i Damian Bieniek.