PlusLiga: Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
PGE Skra Bełchatów

W jednym z sobotnich meczów PlusLigi ekipa Cuprum Lubin zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Faworytami tego starcia są niewątpliwie przyjezdni, którzy od mocnego uderzenia będą chcieli rozpocząć sezon. Czy miejscowym uda się sprawić niespodziankę? Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

W poprzednim, niedokończonym z powodu pandemii koronawirusa, sezonie ekipa z Lubina zakończyła zmagania na 12. lokacie. Celem drużyny w nowych rozgrywkach jest poprawienie tej lokaty. W kadrze Cuprum znajduje się wiele ciekawych nazwisk. Wśród rozgrywających jest Portugalczyk Miguel Tavares Rodrigues, a na przyjęciu m.in. Wojciech Ferens, Daniel Muniz de Oliveira oraz Nikołaj Penczew. Ten ostatni jest z pewnością upatrywany w roli lidera zespołu.

 

– Marzymy o pierwszej ósemce, ale zdajemy sobie sprawę, jaki zespół mamy, tj. młody, uczący się, i osiągnięcie tego celu będzie bardzo trudne. Każde miejsce wyższe od dwunastego z poprzedniego sezonu będzie nas satysfakcjonować. Mamy drużynę z dużym potencjałem i dlatego chcemy przede wszystkim grać fajną siatkówkę i się rozwijać. Jeżeli tak będzie, to na pewno poprawimy lokatę z poprzednich rozgrywek – powiedział prezes klubu, Tomasz Tycel.

 

Zobacz także: PlusLiga: Cuprum Lubin – poprawić miejsce z poprzedniego sezonu

 

Lubinianie zaczynają sezon meczem z rywalem z najwyższej półki. Zawita bowiem do nich PGE Skra Bełchatów, która cel na ten sezon ma tylko jeden - zdobycie 10. mistrzostwa Polski. Niewykluczone, że udałoby się tego dokonać w poprzednim sezonie, lecz walka o tytuł została wstrzymana przez COVID-19, a bełchatowianie ostatecznie uplasowali się na trzeciej lokacie.

 

Przed Skrą nowy etap w historii klubu, bowiem w kadrze zespołu brakuje jej legendy - Mariusza Wlazłego, który postanowił zmienić barwy klubowe i przenieść się do Trefla Gdańsk. Nie zmienia to jednak faktu, że drużyna na papierze prezentuje się znakomicie na każdej pozycji. W zespole są m.in. Taylor Sander, Mateusz Bieniek czy Bartosz Filipiak.

 

– Od lat PGE Skra liczy się w walce o mistrzostwo Polski i zamierzamy walczyć o dziesiąty tytuł. Nie mamy zamiaru ukrywać naszego celu, bo pod tym kątem budowaliśmy zespół. Na starcie ligi trzeba jednak myśleć o tym, by najpierw zająć dobrą pozycję przed play-off, a następnie znaleźć się w finale - powiedział trener zespołu, Michał Mieszko Gogol.

 

W poprzednim sezonie Cuprum Lubin przegrał u siebie z PGE Skrą 0:3, ale co ciekawe, potrafił wygrać w hali rywala 3:2. Inauguracyjna kolejka niesie za sobą wiele znaków zapytania, toteż przekonamy się czy gospodarzy będzie stać na sprawienie niespodzianki.

 

Transmisja meczu Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów o godz. 17:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze