PlusLiga: PGE Skra górą w zaciętym starciu w Lubinie!

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3.

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3 w meczu 1. kolejki PlusLigi. Gospodarze bardzo dobrze zaprezentowali się w starciu z jednym z kandydatów do tytułu, wygrali pierwszego seta, ale nie zdołali urwać faworytom nawet punktu.

Faworyzowani siatkarze z Bełchatowa rozpoczęli tę konfrontację od falstartu. Po serii dobrych zagrywek Miguela Tavaresa Rodriguesa gospodarze prowadzili 5:0. Ekipa PGE Skry pierwsze punkty zdobyła po błędach rywali, a nakręceni udanym początkiem siatkarze Cuprum powiększali przewagę (10:4, 17:8, 19:10). Grali skuteczniej w ofensywie, mieli lepszy rozkład ataków, a przyjezdni długo nie byli w stanie wyrwać się z początkowego marazmu. Zepsuta zagrywka bełchatowian dała Cuprum piłkę setową, a wynik delikatnym plasem ustalił Kamil Maruszczyk (25:20).

Druga partia była już bardziej wyrównana. Bełchatowianie wrócili do gry, a na boiskowego lidera w ich szeregach wyrastał Milad Ebadipour. Co prawda gospodarze zdołali w środkowej części seta odskoczyć na trzy oczka (11:8, 13:10), ale nie byli w stanie utrzymać jakości gry i nie skończyli kilku kluczowych akcji. Skra najpierw odrobiła straty (16:16), a następnie zaczęła budować przewagę (18:20, 20:23). Piłkę setową
wywalczył Dusan Petković (21:24), a Milan Katić zamknął tę część meczu atakiem z lewego skrzydła (22:25).

Trzecia odsłona miała niezwykle zacięty przebieg. Najpierw przewagę uzyskali bełchatowianie (6:8), później inicjatywę przejęli gospodarze, w których szeregach błyszczał Ronald Jimenez (13:10, 16:12). Skra znów ruszyła do odrabiania strat. W końcówce oglądaliśmy walkę punkt za punkt (17:17, 21:21). Po ataku Norberta Hubera mieli piłkę setową (23:24), ale zepsuta zagrywka w kolejnej akcji rozpoczęła długą i emocjonującą rywalizację na przewagi. Obie ekipy miały w niej piłki setowe, a wynik został ustalony w dramatycznych okolicznościach. Petković zaatakował w aut, ale gospodarze popełnili w tej akcji błąd dotknięcia siatki (28:30).

Set numer cztery rozpoczął się po myśli bełchatowian (2:5, 5:8), ale gospodarze odrobili straty (11:11). Podobnie jak w poprzedniej partii, obie ekipy uraczyły kibiców emocjonującą końcówką. Gospodarze mieli piłkę setową po ataku Ferensa (24:23), jednak w kolejnej akcji zepsuli zagrywkę. Rywalizację na przewagi ponownie wygrali siatkarze PGE Skry. Najpierw Ferens pomylił się w ataku, a po chwili Ebadipour efektownie, bo asem serwisowym zakończył seta (24:26) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Ronald Jimenez (19), Wojciech Ferens (17), Kamil Maruszczyk (17) – Cuprum; Milad Ebadipour (16), Dusan Petković (15), Norbert Huber (14), Karol Kłos (11) – PGE Skra. MVP: Norbert Huber.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 28:30, 24:26)

Cuprum: Miguel Tavares, Wojciech Ferens, Przemysław Smoliński, Ronald Jimenez, Kamil Maruszczyk, Dawid Gunia – Bartosz Makoś (libero) oraz Adam Lorenc, Daniel Oliveira, Szymon Jakubiszak, Mariusz Magnuszewski. Trener: Marcelo Fronckowiak.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Norbert Huber, Dusan Petkovic, Milan Katic, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Bartosz Filipiak, Mihajlo Mitic, Mikołaj Sawicki. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Terminarz i wyniki 1. kolejki PlusLigi 2020/21:

2020-09-11: Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)
2020-09-12: Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:17, 23:25, 19:25, 25:21, 15:13)
2020-09-12: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 28:30, 24:26)
2020-09-12: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-13: MKS Będzin – Verva Warszawa Orlen Paliwa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-10-21: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk (środa).