Silesia Boxing Show 2020: Transmisja w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie

Sporty walki
Silesia Boxing Show 2020: Transmisja w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie
fot. Polsat Sport
W walce wieczoru zmierzą się Tomasz Gromadzki (L) i Remigiusz Wóz (P).

Przed nami wielkie emocje związane z galą Silesia Boxing Show 2020 w Rudzie Śląskiej. W walce wieczoru zmierzą się Remigiusz Wóz (12-4-1, 6 KO) i Tomasz Gromadzki (10-4-1, 3 KO), a stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Polski w wadze półciężkiej. Transmisja od godziny 20:00 w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

Dla Woza będzie to już osiemnasty zawodowy pojedynek. 33-latek powraca do ringu po mieszanym okresie: w trzech ostatnich walkach zanotował zarówno zwycięstwo, jak i remis oraz porażkę. "Zadyma" Gromadzki, dla którego będzie to szesnasta z kolei walka w Rudzie Śląskiej wystąpi po dwóch porażkach, z Sebastianem Ślusarczykiem i Stanisławem Gibadło.

 

- Limit wagowy kategorii półciężkiej jest wyższym limitem, niż te, w których do tej pory walczyłem. Jutro będzie więcej sił w pojedynku. To dobrze, bo walka będzie dziesięciorundowa. Przygotowania przebiegły dobrze. Obyło się bez kontuzji. Jest to taki dystans, na którym muszę pomyśleć, gdzie zaoszczędzić siły - wyjaśniał "Zadyma".

 

Zobacz także: Tomasz Gromadzki: Zawsze trzeba mieć kilka wariantów w walce

 

Innym z pojedynków na Śląsku będzie starcie Bartłomieja Grafki (22-38-3, 10 KO) i Rafała Jackiewicza (51-27-2, 22 KO), który nieznacznie przekroczył limit wagowy i... spóźnił się na ceremonię ważenia. - Pojechaliśmy po koszulki Ostrowca Świętokrzyskiego i musieliśmy trochę nadłożyć drogi - tak tłumaczył swoje 15-minutowe spóźnienie.

 

W ringu nie zabraknie też kobiet: na fanów czeka walka pomiędzy Bojaną Libiszewską (7-40-0, 1 KO) i Terezą Dvorakovą (2-4-0, 1 KO) - Czeszka również nie zrobiła wagi. 

 

Poza tym fani zobaczą w akcji pretendenta do tytułu mistrza świata Mariusza Wacha, czy też utytułowanego Damiana Jonaka.

 

 

Transmisja gali Silesia Boxing Show 2020 w Rudzie Śląskiej od godziny 20:00 w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie