EBL: Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Transmisja meczu Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin w Polsacie Sport Extra.

Enea Astoria Bydgoszcz jeszcze nie wygrała w tym sezonie Energa Basket Ligi. Czy mecz z niepokonanym dotychczas Kingiem Szczecin będzie szansą na przełamanie? Transmisja meczu Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin w Polsacie Sport Extra.

Zespół trenera Artura Gronka na początku rozgrywek nie poradził sobie w wyjazdowych meczach z WKS Śląskiem Wrocław oraz GTK Gliwice - trzeba jednak podkreślić, że w tym drugim grał już zdecydowanie lepiej. Z kolei King dotychczas występując przed własną publicznością pokonał zarówno MKS Dąbrowa Górnicza, jak i Polski Cukier Toruń.

Obie drużyny mają problemy z kontuzjami. W zespole z Bydgoszczy od jakiegoś czasu z urazem boryka się Dorian Szyttenholm, a ostatnio klub poinformował o kontuzji środkowego Markusa Loncara. W Szczecinie z kolei na pewno nie zagra Paweł Kikowski, który przeszedł zabieg artroskopii kolana. Z kolei Kasey Hill w ostatnim meczu odmówił wejścia na parkiet w drugiej połowie. To wszystko sprawia, że szansę dostają inni zawodnicy.

Świetnie wykorzystuje to w Kingu m. in. Mateusz Zębski - znany z waleczności i wszechstronności. W Enea Astorii więcej minut i odpowiedzialności dostanie Łukasz Frąckiewicz. W starciu tych drużyn na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji Jakuba Schenka i Coreya Sandersa na rozegraniu, a sporo pracy będzie czekało na Jakuba Nizioła, który może być odpowiedzialny za zatrzymanie Clevelanda Melvina. Ciekawe też, jak tym razem zagrają młodsi gracze: Michał Krasuski i Dominik Wilczek.

Transmisja spotkania Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin od godziny 17:30 w Polsacie Sport Extra.