Łomaczenko vs Lopez - "Zwycięzca bierze wszystko"

Sporty walki
Łomaczenko vs Lopez - "Zwycięzca bierze wszystko"
fot. PAP
Teofimo Lopez

17 października w Las Vegas dojdzie do hitowej walki mistrza WBC, WBO i WBA wagi lekkiej Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) z mistrzem IBF Teofimem Lopezem (15-0, 12 KO).

32-letni Ukrainiec skrzyżuje rękawice z 23-letnim zawodowym pięściarzem z Hondurasu.

 

"Zwycięzca bierze wszystko" - tak zapowiada grupa Top Rank, publikując w mediach społecznościowych plakat promujący konfrontację. Stawką październikowego pojedynku unifikacyjnego będą pasy WBC, WBO, WBA i IBF w kategorii 135 funtów.

 

 

Grupa Top Rank Boxing potwierdza wydarzenie, obaj panowie podpisali już swoje kontrakty.

 

Pierwotnie do tego pojedynku miało dojść 30 maja w Nowym Jorku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany Boba Aruma. Następnie kilka razy walka zagrożona była podczas negocjacji. Taką sytuację spowodował kryzys w branży. Finalnie doszło do porozumienia i w październiku zobaczymy starcie jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia z jednym z najlepszych pięściarzy XXI wieku. Promujący obu zawodników pracuje nad tym, aby wydarzenie mogło zobaczyć na żywo jak najwięcej osób.

 

Według doniesień, Łomaczenko zarobi co najmniej 3 miliony dolarów, a Lopez co najmniej 1,5 miliona dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:W Londynie i Rudzie Śląskiej: Kliniczny Yarde i panowie z charakterem

22-letni Lopez swój ostatni występ w Nowym Jorku zakończył już drugiej rundzie, nokautując Richarda Commeya. Zdobył wtedy pas mistrzowski International Boxing Federation. Już przed tym pojedynkiem mówiło się, że jego zwycięzca zmierzy się z Łomaczenką.

 

"Łoma" z kolei ostatni raz walczył w sierpniu w Londynie. Dwukrotny mistrz olimpijski i zawodowy mistrz świata trzech kategorii pokonał na punkty Luke'a Campbella.

PeZet, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie