PlusLiga: MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W meczu pierwszej kolejki PlusLigi zmierzą się MKS Będzin i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Faworytem niedzielnego starcia są warszawianie, ale podopieczni Jakuba Bednaruka potrafią sprawiać niespodzianki, o czym doskonale przekonali się w zeszłym roku siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W ostatnim dniu pierwszej kolejki zapowiada się bardzo ciekawe starcie. Relacja i wynik na żywo meczu MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa od 17:30 na Polsatsport.pl.

Oba zespoły przeszły zmiany w stosunku do zeszłego sezonu. W klubie ze Śląska pojawiło się kilku młodych i interesujących zawodników takich jak Kacper Bobrowski czy Michał Godlewski. Wspierają ich doświadczeni Bartosz Gawryszewski oraz Rafał Sobański, który w przedsezonowych sparingach wyrósł na lidera będzińskiego zespołu, tym bardziej, że w ekipie Bednaruka zabraknie Fabio Rodriguesa. Brazylijczyk rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i tym samym zmusił polskiego trenera do poszukiwań nowego przyjmującego. W kontekście ewentualnego wzmocnienia tej pozycji mówi się m.in. o Denisie Kaliberdzie czy Julienie Lyneelu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczny tie-break przesądził! Polscy siatkarze nie zagrają w finale ME U–18


VERVA Warszawa ORLEN Paliwa utrzymała większość składu, a nawet wzmocniła się dzięki przyjściu Artura Szalpuka. Największe zmiany zaszły na kluczowych pozycjach ataku i rozegrania. Antoine Brizarda zastąpił Angel Trinidad de Haro, a w miejsce Artura Udrysa zakontraktowano Michała Superlaka i Jakuba Ziobrowskiego. W warszawskim zespole niespodziewanie pozostał także Jan Król, co może cieszyć prowadzącego zespół Andreę Anastasiego, szczególnie w kontekście kontuzji Ziobrowskiego, która wyklucza go z gry na kilka najbliższych tygodni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

 

W zeszłym sezonie MKS Będzin także spotkał się z warszawianami na inaugrację rozgrywek, z tymże tamto spotkanie odbyło się w stolicy, a gospodarze grali jako... Projekt Warszawa. Mimo dużej niepewności dotyczącej dalszej przyszłości warszawskiego klubu wynikiem 3:1 w hali Torwar gładko zwyciężyli stołeczni siatkarze. To spotkanie było także początkiem czarnej serii podopiecznych Jakuba Bednaruka, którzy na pierwsze zwycięstwo w PlusLidze musieli czekać aż osiem kolejek. Tym razem spotkanie odbywa się na Śląsku i mimo, że nadal faworytem pozostaje VERVA Warszawa ORLEN Paliwa to nikt nie skreśla będzinian, którzy wielokrotnie pokazywali, że potrafią stawić czoła faworytom.


Relacja i wynik na żywo meczu MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa o godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze