Promotorzy szykują się na przetarg na walkę Alvareza

Sporty walki
Promotorzy szykują się na przetarg na walkę Alvareza
fot. PAP
fot. PAP

Dnia 21 września ma odbyć się przetarg, który wyłoni organizatora walki Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) i Anvima Yildirima (21-2, 12 KO). Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi super średniej.

Choć między Canelo a grupą Golden Boy Promotions i platformą DAZN wciąż istnieje konflikt, to rozstrzygnięcie przetargu może przynieść ciekawe rezultaty.

CZYTAJ TAKŻE: Bitwa o 280 milionów: Canelo Alvarez skarży DAZN i Oscara De La Hoyę!

Do złożenia ofert w konkursie szykują się m.in. Top Rank, Matchroom Boxing oraz Premier Boxing Champions. 

 

Na razie "Canelo" deklaruje, że będzie chciał stoczyć pojedynek z Turkiem, jednak jego plany mogą się szybko zmienić. Kandydatami do walki z Alvarezem w drugiej połowie roku wydawali się być mistrzowie świata wagi super średniej, Callum Smith (WBA) oraz Billy Joe Saunders (WBO). Negocjacje przeciągały się i do walk dotychczas nie doszło. Gdy pojawił się pomysł zestawienia Meksykanina z Avnim Yildrimem, szefowie platformy DAZN nie byli w stanie tej konfrontacji zaakceptować.

 

Yildirim ostatni raz walczył w lutym ubiegłego roku. Miał boksować z Davidem Benavidezem o mistrzowski pas WBC, jednak ten został pozbawiony tytułu po tym, jak przed niedawną obroną tytułu nie zmieścił się w wymaganym limicie wagowym.

PeZet, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie