Regaty Kieler Woche: Dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego

Inne
Regaty Kieler Woche: Dziewiąta lokata Łukasza Lesińskiego
Fot. PAP
Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) zajął w regatach Kieler Woche dziewiąte miejsce w klasie Finn.

Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) zajął w regatach Kieler Woche dziewiąte miejsce w klasie Finn. To najwyższa lokata wywalczona w gronie seniorów przez polskich żeglarzy podczas tradycyjnych zawodów w Kilonii, które odbyły się po raz 126.

Po raz pierwszy regaty Kieler Woche zostały przeprowadzone w 1882 roku i od tego momentu, z wymuszoną przerwą na I oraz II wojnę światową, rozgrywane są co roku. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich na świecie i największa na Starym Kontynencie.

 

W tym roku 126. edycja Tygodnia Kilońskiego miała się odbyć w dniach 20-28 czerwca, ale ze względu na pandemię koronawirusa została przeniesiona na wrzesień.

 

ZOBACZ TAKŻE: Za nami VI Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. 

 

Z biało-czerwonych najlepiej wypadł brązowy medalista mistrzostw kraju i 28. zawodnik rozegranych ostatnio w Gdyni mistrzostw Europy, 36-letni Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia), który w gronie 20 uczestników był w klasie Finn dziewiąty. Triumfował aktualny wicemistrz świata i piąty w ME Holender Nicholas Heiner.

 

W innej olimpijskiej klasie 49er 13. lokata w stawce 52 załóg przypadła Dominikowi Buksakowi (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymonowi Wierzbickiemu (AZS Poznań), 15. Mikołajowi Staniulowi i Jakubowi Sztorchowi (YKP Gdynia), a 20. Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu (AZS AWFiS).

 

51 duetów ścigało się w klasie 49erFX, w której 11. miejsce zajęły Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS). Te załogi przygotowują się do mistrzostw Europy, które na przełomie września i października zaplanowano na austriackim jeziorze Attersee.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Gortat: Lubię być tam, gdzie jestem szefem wszystkich szefów. 

 

Ponadto w gronie 80 żeglarzy w klasie Laser Standard Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) uplasował się na 15. pozycji, natomiast wśród 46 zawodniczek w klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) była 11., a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) została sklasyfikowana tuż za nią.'

 

Mistrzostwa Europy w klasie Laser odbędą się w dniach 8-13 października w Górkach Zachodnich w Gdańsku. W klasie 420, w której rywalizowały 93 załogi, najlepsi, podobnie jak rok temu, okazali się Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), a kolejną lokatę wywalczyły ubiegłoroczne mistrzynie Europy juniorek Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa).

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie