Reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski zdobyła prązowy medal mistrzostw Europy U-18.

Siatkarze reprezentacji Polski zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy U–18. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w walce o 3. miejsce pokonali Bułgarię 3:1.

W fazie grupowej Polacy szli jak burza. Ekipa Michała Bąkiewicza pokonała kolejno reprezentacje Czech, Niemiec (oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0) i Białorusi (3:1). Biało-Czerwonych po niezwykle zaciętym meczu półfinałowym zatrzymali dopiero Włosi, którzy triumfowali w tie-breaku. W związku z tym Polacy w meczu o 3. miejsce zmierzyli się z Bułgarami, którzy w 1/2 finału ulegli 0:3 reprezentacji Czech.

Spotkanie było niesamowicie wyrównane i tylko w pierwszej partii Biało-Czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń, odskakując w końcówce na dystans czterech "oczek". W dalszej fazie byliśmy świadkami wielkich emocji i zaciętej batalii. Wystarczy powiedzieć, że w drugim secie potrzebna była gra na przewagi, w której Polacy wygrali 29:27!

Wydawało się, że po dwóch wygranych odsłonach, dodatkowo drugiej na przewagi, Bułgarzy nie będą w stanie podnieść się. Nic bardziej mylnego. Nasi zawodnicy znowu musieli napocić się, aby zdobywać kolejne "oczka", lecz tym razem nie byli w stanie postawić kropki nad "i". W końcówce to Bułgarzy okazali się lepsi i tym samym wrócili do gry.

W takich sytuacjach często zdarza się, że drużyna przegrywająca wstaje z kolan i doprowadza do tie-breaka. Takie widmo pojawiło się i w tym przypadku, tym bardziej, że czwarty set był tak samo zacięty, jak poprzednie partie. Znowu o wszystkim zadecydowała emocjonująca końcówka. Polacy mieli niewykorzystane piłki meczowe, ale ostatecznie potrafili dopiąć swego i dzięki temu było im dane cieszyć się z brązowego medalu ME!

ME U–18 2020 są rozgrywane na południu Włoch – w miejscowościach Marsicovetere i Lecce. Turniej miał się początkowo odbyć w 12-zespołowej obsadzie, ale ostatecznie wystartowało osiem reprezentacji. Z powodu pandemii koronawirusa z turnieju wycofały się cztery ekipy: Rosja, Finlandia, Słowacja i Francja.