Sebastian Walukiewicz zdobył bramkę w meczu z Romą

Sebastian Walukiewicz (z prawej).

Powody do zadowolenia ma Sebastian Walukiewicz. Środkowy obrońca Cagliari, zdobył bramkę w meczu towarzyskim z Romą. Spotkanie rozgrywane w stolicy Sardynii zakończyło się wynikiem 2:2, choć po pierwszej połowie różnicą dwóch goli prowadziła drużyna Walukiewicza.

Sezon Serie A startuje za tydzień, więc zespoły z włoskiej elity powoli kończą okres przygotowawczy. Walukiewicz i spółka w jednym z ostatnich meczów kontrolnych podejmowali jedną z najmocniejszych drużyn na Półwyspie Apenińskim. Oba zespoły rozpoczęły sobotni sparing w zasadzie najsilniejszych składach. Polski stoper rozpoczął starcie ze stołeczną ekipą w wyjściowym zestawieniu.

Świeżo upieczony kadrowicz Jerzego Brzęczka miał powody do radości w 38. minucie, gdyż Cagliari objęło prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Marko Rog. W ślady chorwackiego pomocnik pięć minut poszedł sam Walukiewicz, który tuż przed przerwą podwyższył rezultat. 20-latek z Polski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykazał się największym sprytem w polu karnym i z bliskiej odległości strzałem głową pokonał Pau Lopeza.

Po zmianie stron AS Roma ruszyła do odrabiania strat. I trzeba przyznać, że ta sztuka szybko rzymianom się udała. Najpierw gola kontaktowego strzelił Cengiz Under, który na placu gry pojawił się od początku drugiej odsłony. Turecki skrzydłowy w 59. minucie oszukał defensywę ekipy z Sardynii. Z kolei dwie minuty później do remisu doprowadził aktywny w tym spotkaniu Henrich Mychitarian. Jak się okazało gol Ormianina był ostatnim tego dnia na Sardegna Arena.

Walukiewicz grał do 69. minuty. Wówczas w miejsce naszego rodaka wszedł doświadczony 34-letni Fabio Pisacane.