Seria DTM: Kubica 12. na Nuerburgringu, zwycięstwo Holendra Frijnsa

Moto
W niedzielnym wyścigu serii DTM na niemieckim Nuerburgringu Robert Kubica zajął 12. miejsce

Robert Kubica (BMW M4 DTM) zajął 12. miejsce w niedzielnym wyścigu serii DTM na niemieckim Nuerburgringu. Zwyciężył Holender Robin Frijns (Audi RS 5 DTM). Lider cyklu Szwajcar Nico Mueller (Audi RS 5 DTM) zajął piąte miejsce.

Drugi był obrońca tytułu Niemiec Rene Rast (Audi RS 5 DTM), a trzecie miejsce wywalczył Niemiec Mike Rockenfeller (Audi RS 5 DTM).

Kubica dobrze wypadł w kwalifikacjach, był dziewiąty. W wyścigu po starcie spadł na 10. miejsce, po pobycie w pit stopie na zmianę opon, na tor wyjechał jako 14. W drugiej części wyścigu awansował o dwie pozycje.

Mueller dość długo prowadził, ale po zmianie opon stracił tempo i ostatecznie na ostatnim okrążeniu spadł na piątą lokatę.

Pomimo słabszego rezultatu Szwajcar utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu DTM. Drugi jest Frijns, a trzeci Rast.