Triumf Holandii w Orlen Wyścigu Narodów. Polska na dziewiątym miejscu

Drużyna Holandii triumfowała w klasyfikacji generalnej dwudniowego Orlen Wyścigu Narodów kolarzy do lat 23 w Rzeszowie.

Drużyna Holandii triumfowała w klasyfikacji generalnej dwudniowego Orlen Wyścigu Narodów kolarzy do lat 23 w Rzeszowie. Polacy zajęli dziewiąte miejsce. Indywidualnie zwyciężył Holender Olav Kooij, a najlepszy z biało-czerwonych - Bartosz Rudyk - był 14.

Niedzielny wyścig ze startu wspólnego wygrał Kooij. Kolejne miejsca zajęli Estończycy Markus Pajur i Rait Arm. Rudyk był piąty.

Dwudniową rywalizację w Rzeszowie w sobotę rozpoczęła jazda drużynowa na czas po liczącej 27 kilometrów pętli biegnącej ulicami miasta. Uczestniczyły w niej zespoły narodowe złożone z zawodników kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

Do klasyfikacji sobotniego wyścigu liczył się czas uzyskany przez trzeciego zawodnika drużyny. Wygrali Holendrzy, przed Szwajcarami i Niemcami. Czwarte miejsce zajęli kolarze Estonii, którzy wyprzedzili reprezentacje Polski i Słowenii.

Z kolei rozegrany w niedzielę etap ze startu wspólnego, na tej samej, 27-kilometrowej pętli kolarze pokonali pięciokrotnie.

W tegorocznym Orlen Wyścigu Narodów startowało 13 zespołów narodowych.