Turniej ATP w Kitzbuehel: Pierwszy tytuł Miomira Kecmanovicia

Miomir Kecmanovic pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna 6:4, 6:4 w finale turnieju ATP w Kitzbuehel. To pierwszy tytuł Serba w tym cyklu.

21-letni Kecmanovic dzięki temu sukcesowi przesunie się z 47. miejsca w światowym rankingu do czołowej 40. W ubiegłym roku był już w finale zawodów ATP Tour w Antalyi, ale przegrał.

Z kolei 28-letni Hanfmann w 2007 roku wystąpił już w finale w szwajcarskim Gstaad. Teraz do finału przebił się aż z kwalifikacji.

Impreza w Austrii zainaugurowała europejską część sezonu ATP na ziemnych kortach, przełożoną z powodu pandemii koronawirusa z późnej wiosny na wczesną jesień. Wielkoszlemowy French Open rozpocznie się 27 września.